Przedszkole

Nasze przedszkole i żłobek położone jest z dala od miejskiego zgiełku w dzielnicy Świerczewo. W okazałym budynku stworzyliśmy warunki do nauki i zabawy dla trzech małych grup dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Każda grupa ma do swojej dyspozycji przestronne pomieszczenia, które urządzone są tak by dzieci czuły się jak w domu. Mamy jadalnię, pokój zabaw, pokój do nauki oraz łazienkę i aneks kuchenny. Ponadto, znajduje się przestronny ogród wyposażony w odpowiedni, atestowany sprzęt ogrodowy.

W naszym przedszkolu pracują nauczycielki – „ciocie”, które posiadają odpowiednie wykształcenie pedagogiczne oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, są osobami otwartymi na potrzeby przedszkolaków.

Dzieci w wieku przedszkolnym są z natury twórcze i kreatywne, warto zatem rozwijać ich naturalne zdolności i predyspozycje, wykorzystać potrzebę działań twórczych. Rysunek, taniec, muzyka, śpiew, teatr towarzyszą przedszkolakom każdego dnia, a odpowiednio zaplanowane i wykorzystane mogą służyć rozwojowi społecznemu, emocjonalnemu i intelektualnemu. Dlatego też nasze przedszkole zapewnia dzieciom różnorodne zajęcia dodatkowe pozwalające na odkrywanie i rozwijanie ich talentów i zainteresowań. Z myślą o naszych podopiecznych w ramach czesnego oferujemy: codzienne zajęcia z języka angielskiego, logopedię, zajęcia rytmiczne, gimnastykę korekcyjną oraz zajęcia teatralne. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, specjalistów w swojej dziedzinie.

Prowadzimy zajęcia teatralne i plastyczne, które wychodzą poza standardowy schemat drugoplanowych dodatkowych zajęć w placówce. Program zajęć stworzony został w oparciu o nową podstawę programową i napisany tak, by nie tylko rozwijać umiejętności taneczne, plastyczne i teatralne, ale także by odkrywać przed dziećmi przeróżne kultury i poszerzać wyobraźnię oraz horyzonty małych artystów.

Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu prowadzone są przez doświadczonego logopedę. Podchodzimy indywidualnie do każdego dziecka i poprzez starannie dobrane ćwiczenia chcemy pomóc naszym przedszkolakom w pokonywaniu trudności i rozwijaniu ich sprawności językowej.

Dodatkowo proponujemy Państwu zajęcia sportowo-ruchowe organizowane przez Klub Sportowy Świerczewo, które rozwijają koordynację, postrzeganie, czucie, umiejętność pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy.

W „Biedroneczce” w pełni rozumiemy potrzeby dzieci i staramy się, by czas spędzony w przedszkolu był dla nich przyjemnością.  Wykorzystujemy różne metody i formy pracy, a przede wszystkim dajemy dzieciom dużo zrozumienia, akceptacji i miłości.

Edukacja i zabawa to dla nas bardzo ważna sprawa,

więc Biedroneczka woła Was:

„do przedszkola pójść już czas !”

 

Dbając o wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci uczymy je poznawać świat wielozmysłowo. W naszej pracy wykorzystujemy alternatywne pomoce dydaktyczne, dzięki którym dzieci stają się kreatywne, rozwijają wyobraźnię twórczą.

Dobierając różne metody i formy pracy staramy się aby dzieci czerpały radość z poznawania otaczającego je świata.

Zajęcia, które odbywają się w naszym przedszkolu sprawiają naszym dzieciom wiele radości a przy okazji rozwijają ich pasje, talenty:
– zajęcia plastyczne,
– zajęcia muzyczne: taniec, rytmika
– zajęcia teatralne,
– gimnastyka korekcyjna
– zajęcia sportowe (Klub Sportowy Świerczewo)
– zajęcia językowe: codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego we wszystkich grupach wiekowych.

Bogata oferta naszego przedszkola pozwala dziecku rozwijać swoje pasje a nauczycielom i rodzicom odkrywać małe talenty.