WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ, 04.04.2017

O zawodzie strażaka marzy niejeden przedszkolak - w końcu strażacy to współcześni superbohaterowie, którzy z odwagą ratują ludzkie zdrowie, a często nawet i życie. Nasza pierwsza wiosenna wycieczka to wizyta w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 w Poznaniu i spotkanie ze strażakami. Jak wyglądają ich wozy? Co zabierają na akcje? Jak szybko muszą się ubierać, gdy zawyje alarm? Co robią w jednostce, gdy nie mają wezwania? Na te i wiele innych pytań znaleźliśmy odpowiedzi właśnie w JRG 2 :) Dodatkową, nieplanowaną atrakcją było zobaczenie wyjazdu wozu na prawdziwy alarm! To była prawdziwie emocjonująca wyprawa :) Zaciekawieni? Zapraszamy do galerii! :)

Wizyta w JRG 2

 

PRZEDSZKOLAKI NA SPORTOWO- SPOTKANIE Z RYSZARDEM RYCHLEWSKIM

Sport to zdrowie - mówi znane powiedzenie, a my dobrze je znamy. Wszak każdy mały (i duży) zuch uwielbia ruch, a nadchodząca wiosna to znakomita pora, by pożegnać zimowe rozleniwienie i stać się bardziej aktywnym :) Do aktywności namawiał nas niedawno pan Ryszard Rychlewski, który już po raz drugi otrzymał tytuł Animatora Roku za swoją działalność na Orliku przy ulicy Żonkilowej. Zobaczcie, jak przebiegało nasze spotkanie i co interesującego pokazał nam nasz gość :)

Sportowe przedszkolaki


BALIK KARNAWAŁOWY 2017

W karnawale czas na bale! I nas nie omija ta tradycja zabaw i pląsów przy muzyce :) Każda z grup urządziła sobie balik przebierańców i bawiła się, tańcowała i szalała póki sił starczyło i nogi nie rozbolały ;) W salach zaroiło się od superbohaterów, księżniczek, zwierząt, potworów i innych postaci w strojach - gdzie się podziały dzieci nie wiadomo ;) Zobaczcie sami, czy rozpoznacie naszych przebierańców - zdjęcia gotowe do oglądania :)

Balik karnawałowy 2017

 

TEATR ŁEJERY - SPEKTAKL "GRAJKÓŁKO", 16.02.2017

Czy zwykłe kółko może grać? Może, pod warunkiem jednak, że jest to kółko z przedstawienia Teatru Atofri! Wybraliśmy się na magiczny spektakl do Teatru Łejery i jesteśmy zachwyceni! Świat pełen jest dźwięków, melodii wygrywanych przez żywioły i naturę. Ogień, ziemia, metal, woda, drewno - to wszystko ma w sobie dźwięki! My już je odkryliśmy podczas przedstawienia, a Wy możecie zerknąć do naszej galerii, gdzie czeka kilka pamiątkowych zdjęć z tego niezapomnianego wyjazdu :) A jeśli chcecie więcej, to koniecznie wybierzcie się na spektakl "Grajkółko"- serdecznie polecamy! przedstawienie "Grajkółko"

 

WYCIECZKA DO PRACOWNI KRAWIECKIEJ ALE WOREK, 14.02.2017

Tańcowała igła z nitką - igła ładnie, nitka.... wcale nie brzydko! Bo w pracowni AleWorek, którą niedawno odwiedziliśmy, wszystkie igły i nitki współpracują ze sobą w pełnej zgodzie - pod czujnym okiem pana krawca i pań krawcowych, oczywiście! A nie jest to łatwa praca, bo od kawałka materiału do worka, bluzki czy spodni droga daleka. My już trochę tajniki szycia poznaliśmy, a i Wam uchylamy rąbka tajemnicy - zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie czekają najnowsze zdjęcia :) .               pracownia krawiecka AleWorek


DZIEŃ BABCI I DZIADKA, 20.01.2017

Styczeń to bez wątpienia miesiąc wszystkich babć i dziadek - to właśnie wtedy maja oni swoje święta! Dobrze wiemy, jak wyjątkowe i szczególne miejsce zajmują dziadkowie w życiu swoich wnuków, dlatego zaprosiliśmy ich na przedstawienie, by wspólnie świętować ich dzień, złożyć życzenia i wręczyć samodzielnie przygotowane podarunki :) Niech babcia z dziadkiem żyją nam co najmniej sto lat w zdrowiu i szczęściu, a wnuki będą dla nich źródłem wielu radości i pociechy! :)
....................................Dzień Babci i Dziadka 2017

 

ŚWIĄTECZNA BIEDRONECZKA 2016

Boże Narodzenie to coś, na co bardzo czekamy i do czego długo się przygotowujemy. Grudzień to świąteczne prace plastyczne, kolędowanie, rozmowy na temat zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych, mikołajkowe prezenty, spotkanie z Gwiazdorem i oczywiście nasze Jasełka! :) Życzymy wszystkim, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były zdrowe, radosne, spokojne i pełne miłych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół - a w prezencie mamy dla Was świąteczną galerię zdjęć i filmiki ;) Zapraszamy!


.....................Świąteczna Biedroneczka 2016 (zdjęcia)

..................... Świąteczna Biedroneczka 2016 (teledysk) + Piernikowe rewolucje (filmik)

 

BIEDRONECZKOWE WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

Czy to mały, czy to duży, każdy lubi trochę poczarować, powróżyć i zajrzeć w swoją przyszłość. W polskiej tradycji i kulturze istnieje ku temu wspaniała okazja - Andrzejki! Obok tradycyjnego lania wosku, znamy szereg innych wróżb, które nieco odtajniają czekający nas los i pokazują, co stanie się z nami za kilka lat. Oczywiście, wszystko traktujemy z przymrużeniem oka, ale kto wie... Może okazać się, że biedroneczkowe czary mają swoją moc ;) Zobaczcie, jak wyglądały nasze Andrzejki :)


......................................................andrzejkowe wróżby 2016

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2016

25 listopada swoje święto mają wszystkie pluszowe misie. Bez względu na to, czy to znany wszystkim Miś Uszatek, czy ukochana przytulanka Kasi, Basi lub Stefana, ten dzień należy do pluszaków! Należy się im to święto, bo przecież nie ma lepszej zabawki do przytulania, pocieszenia w chwili smutku, otarcia łez lub wyszeptania tajemnic skrywanych gdzieś głęboko. W Biedroneczce nie wyobrażamy sobie świata bez pluszaków i mamy nadzieję, że nasze głośno odśpiewane "Sto lat' dotarło do wszystkich misiowych uszu i sprawiło im ogromną radość ;) Zobaczcie sami, jak jeszcze świętowaliśmy- zdjęcia czekają!

 

.......................................................Dzień Pluszowego Misia 2016

 

WYCIECZKA DO ROGALOWEGO MUZEUM POZNANIA 2016

Rogale świętomarcińskie w Poznaniu zna każdy, ale upiec potrafi niewielu. Co w rogalach siedzi, jak się je robi i czy dużo z nimi pracy - to właśnie sprawdzaliśmy podczas naszej wycieczki do Rogalowego Muzeum Poznania. Sprawdzaliśmy w praktyce, bo najlepiej zdobywać wiedzę poprzez działanie! Tak więc wałki poszły w ruch, mąka fruwała w powietrzu, a zapach drożdżowego ciasta przyjemnie drażnił nasze nosy i skłaniał brzuchy do burczenia ;) Na szczęście nie obeszliśmy się smakiem- każdy skosztował słodkiego rogala i poznał ich smak :) Ktoś chętny na kawałeczek? Co prawda mamy tylko takie na zdjęciach, ale musi Wam to wystarczyć... Nadrobicie 11 listopada, a tymczasem zapraszamy do galerii! :)

.............................................................Rogale 2016

 

ŚWIĘTO PYRY I PASOWANIE 2016

Pyra, ziemniak, kartofelek - nazw tej bulwy znamy wiele! znamy, lubimy i co roku obchodzimy jej święto - w końcu w Poznaniu nie można inaczej ;) W tym roku pogoda nieco pokrzyżowała nam plany zabawy pod gołym niebem, na szczęście znaleźliśmy wyjście awaryjne! Powitaliśmy w naszym gronie dzieci ze żłobka i najmłodsze przedszkolaki, zjedliśmy pyszności przygotowane przez rodziców i miło spędziliśmy niedzielne przedpołudnie :) Niespodzianką było tez przedstawienie "Na straganie" przygotowane przez Koło Teatralne Rodziców , które jak zawsze miło i z uśmiechem będziemy wspominać. W odświeżeniu pamięci pomogą nam zdjęcia w galerii - zapraszamy!


.............................. Pyra 2016


BALIK JESIENNY 2016

Dookoła króluje jesień, maluje liście na drzewach,podmuchami wiatru zrzuca je na ziemię, przynosi ze sobą ochłodzenie i słotę. A skoro jesień w pełni, to w biedroneczce tradycyjnie czas na Jesienny Balik! A jak balik to tylko w przebraniach! od rana przybywały do nas pomarańczowe dynie, piraci, roboty, superbohaterowie, wróżki, księżniczki, jeże, a nawet czarownice i wampiry. Nikt tutaj jednak nie zamierzał nikogo straszyć, bo przecież ważniejsza od tego jest dobra zabawa, wspólne dylanie i radosna atmosfera. I chyba nam się udało - najlepiej sami zobaczcie, zdjęcia czekają :)

.......................................................Balik Jesienny 2016

 

MAJA AND MIA- PRZEDSTAWIENIE ANGLOJĘZYCZNE

Do you know the magic words? Thanks to Maja and Mia we know them very well! We know when we should say "thank you", "please" and "sorry" - it's not so difficult! We' ve learnt it and had fun too. Last Friday was amazing and we are pretty sure, that it wasn't our last meeting with Mia and  Maja. But for now we have some photos for you- enjoy!  Maja i Mia 1

 


PRZEDSTAWIENIE STUDIA TEATRALNEGO BLUM/ DZIEŃ CHŁOPAKA 2016

Ostatni dzień września należy do chłopaków - to właśnie wtedy mają swoje święto. Z tej okazji w Biedroneczce zawitało Studio Teatralne Blum z przedstawieniem, które skradło nasze serca i wywołało szerokie uśmiechy na naszych buziach :) A na podwieczorek i chłopaki, i dziewczyny zajadali się pysznym ciachem. Takie dni lubimy! Zobaczcie jak bawiliśmy się na przedstawieniu- zdjęcia czekają! :) Dzień Chłopaka 2016

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2016, 20.09.2016

Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w całej Polsce 20 września - chociaż my stanowczo twierdzimy, że powinien on odbywać się znacznie częściej ;) W Biedroneczce już od kilku lat ten dzień pełen jest niespodzianek, atrakcji i zabaw. W tym roku nie było inaczej - bawiliśmy się wyśmienicie przy wesołej muzyce albo łapiąc ogromne bańki na naszym ogrodzie. Dobrze jest być przedszkolakiem, a przedszkolakiem z Biedroneczki to już w ogóle super! Kilka chwil uwieczniliśmy an zdjęciach - zapraszamy do oglądania!  Dzień Przedszkolaka 2016

 

KORBOL, CZYLI DYNIA - WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO, 16.09.2016

Dynia w poznańskiej gwarze nazywana jest korbolem - podobnie mówi się na duży, wystający brzuch i to wcale nie jest przypadek ;) Najczęściej dynia kojarzy nam się z dużym, pomarańczowym i okrągłym warzywem, ale jej odmian i kuzynów jest znacznie więcej. Cukinie, melony, arbuzy, tykwy, a nawet ogórki - to wszystko jej rodzina! Dynia jest pyszna - zarówno jej miąższ jak i pestki - zdrowa i nadaje się do przygotowania dań na słono i słodko. Skąd to wszystko wiemy? Bo odwiedziliśmy Ogród Ekologiczny Gładysiakowie w Wirach i wzięliśmy udział w ciekawych dyniowych zajęciach :) A po wszystkim zrelaksowaliśmy się na ogrodowych leżakach słuchając ptasiego śpiewu. A zresztą, co będziemy więcej pisać - zobaczcie sami nasze zdjęcia, zapraszamy! :) Dyniowe zajęcia

 

BLUBRANIE I KOZIOŁKÓW TRYKANIE - WYCIECZKA NA RYNEK, 08.07.2016

Gdyby nie nieszczęśliwy wypadek i zagapienie się pewnego kuchcika, na poznańskiej wieży ratuszowej mogłoby nigdy nie być koziołków. Całe szczęście jednak są i punktualnie o 12.00, dzień w dzień, trykają się różkami ku uciesze zgromadzonych na Rynku widzów. Niedawno i my dołączyliśmy do tłumów podziwiających ich występ, a także odwiedziliśmy Blubry 6D Muzeum Poznań i... bardzo fajną lodziarnię z pysznymi lodami tradycyjnymi ;) Jeszcze jeden powód by pokochać lato- wakacyjne wycieczki! :) Jeśli dodamy do tego podróż tramwajem - nie mniej ekscytujące wydarzenie niż reszta - to mamy przepis na dzień doskonały :) Dobre humory, uśmiechy i miłe wspomnienia zapewnione- a gdyby ktoś o czymś zapomniał, może zerknąć na pamiątkowe zdjęcia ;) Blubry i koziołki


WYCIECZKA DO NENUFAR CLUB KOŚCIAN, 31.05.2016

Wiosenne wycieczki przedszkolaków to w Biedroneczce moment, na który niecierpliwie czekamy od pierwszych cieplejszych dni :) Tym razem wyruszyliśmy na piracką wyprawę do świata bajek w Nenufar Club Kościan. Wiosła w dłoń i płyniemy! Naszą przewodniczką w bajecznym świecie została piratka o wdzięcznym imieniu Myszka oraz jej koleżanka- Indianka Stokrotka. I choć pogoda nieco popsuła nam plany, to większość atrakcji udało się nam zobaczyć, a wspomnienia wspólnie spędzonych chwil pozostaną z nami na długo :) A jakbyśmy zapomnieli to zawsze możemy zajrzeć do galerii- do czego i Was zachęcamy! ;)


Wycieczka, Kościan 2016


DZIEŃ MAMY I TATY 2016

Mama i tata - dwa najważniejsze dla każdego dziecka słowa, dwoje najważniejszych i najbliższych ludzi. To właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami, przewodnikami po świecie, gwarancją spokoju i bezpieczeństwa. Bez nich ani rusz - i w Biedroneczce dobrze o tym wiemy! Dlatego co roku pamiętamy o ich świętach- Dniu Mamy i Dniu Taty :) Tym razem zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy by razem, w miłej i przyjaznej atmosferze, pokazać im jak wiele dla nas znaczą. Były zabawy, tańce, piosenki, przygotowane przez nas podarunki i życzenia. Niech rodzice żyją nam sto lat albo i więcej! :)


Dzień Mamy i Taty 2016


PIKNIK RODZINNY W ROGALINIE, 7.5.2016

Pikniki rodzinne to w Biedroneczce już tradycja i coś, na co chyba wszyscy czekają :) Tym razem spotkaliśmy się w nowym miejscu, przy stadninie konie w Rogalinie. Było fantastycznie! Słonecznie, radośnie, wesoło i smacznie - tym samym udowodniliśmy, że najważniejsze jest nie miejsce imprezy, a towarzystwo ;) Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji :) Kolejna impreza "pod chmurką" już w nowym roku szkolnym, a tymczasem można powspominać oglądając zdjęcia :)

 

Piknik w Rogalinie

 

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ I RATOWNIKIEM MEDYCZNYM, 29.05.2016

Nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście, którzy na co dzień zajmują się chorymi, pomagają, gdy zdarzy się wypadek, a nawet ratują życie. O kim mowa? O ratowniku medycznym i pielęgniarce.Tym razem - na szczęście - nikomu nic się nie stało, a nasze spotkanie przebiegło w miłej i bezpiecznej atmosferze. Dowiedzieliśmy się, co robić gdy się skaleczymy, zranimy lub leci nam krew z nosa, jak mierzy się temperaturę i ciśnienie krwi oraz do czego służy stetoskop. Ćwiczyliśmy też bandażowanie i naklejanie plastrów na naszych pluszakach - nieskromnie musimy przyznać, że poszło nam wyśmienicie ;) Z resztą sami zobaczcie- zapraszamy do galerii :)


Pielęgniarka i ratownik

 

DZIEŃ ZIEMI 2016

22 kwietnia nasza planeta obchodziła swoje święto. Z okazji Dnia Ziemi postanowiliśmy przygotować coś specjalnego, by pokazać, że pamiętamy, dbamy i szanujemy miejsce, które daje nam tyle dobrego. Wspólnie założyliśmy zielnik i zabraliśmy się za porządki - bo o czystość planety trzeba dbać, a najlepiej zacząć od najbliższego środowiska! Zobaczcie sami - w galerii czekają zdjęcia! :)

Dzień Ziemi 2016

 

TEATR KROKODYL, "KOZUCHA KŁAMCZUCHA", 15.04.2016

Każdy dobrze wie, że kłamstwo ma krótkie nóżki i oszukiwać nie wolno. Każdy poza jedną bardzo łakomą kozą nad kozy, z kozinego rodu, zwaną (nie bez powodu!) Kozuchą Kłamczuchą! Wczoraj poznaliśmy jej historię dzięki przedstawieniu Teatru Krokodyl. Bawiliśmy się wyśmienicie, więc poza morałem i paroma wartymi zapamiętania radami, wynieśliśmy ze spektaklu dobry humor i mnóstwo radości :) Zresztą zobaczcie sami co się działo- zapraszamy do galerii :)


Kozucha kłamczucha, Teatr Krokodyl

 

WIELKANOC 2016

W Biedroneczce w okresie Wielkanocy dzieje się całkiem sporo. Tradycją jest już nasze uroczyste śniadanie w grupach i prezenty od Zajączka - co roku z niecierpliwością czekamy na ten moment. Przedszkolaki lubią też kuchenne zamieszanie, w tym roku Koniczynki podjęły się upieczenia wielkanocnej baby - zostały po niej tylko okruszki ;) A oprócz tego wyklejamy baranki, kurczaczki i pisanki, śpiewamy wielkanocne piosenki i rozmawiamy na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Najmłodsi z najmłodszych również poznali "magię świąt"- możecie zobaczyć sami oglądając naszą galerię zdjęć :)

Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i bardzo wiosennych Świąt Wielkanocnych! Niech będzie rodzinnie, pogodnie, smacznie i szczęśliwie :)

wielkanocne przedszkole i żłobek 2016


ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO! 21.03.2016

To już nasza coroczna tradycja bez której wiosna mogłaby w ogóle nie nadejść - bez skrupułów topimy marzannę i bez żalu rozstajemy się z zimą. Nic do śniegu i mrozu nie mamy, ale ileż można?! Czas schować ciepłe kurtki i szaliki głęboko do szafy, przesiąść się na rower i korzystać z uroków słonecznej, wiosennej pogody :) Bo to już niebawem, już za chwileczkę - gotowi na wiosnę? :)

Marzanna 2016

 

BAJKOWE GRANIE I ŚPIEWANIE W BIEDRONECZCE, 19.03.2016

Muzyka, taniec i śpiew, to coś do czego nie trzeba nas długo namawiać! Niedawno w Biedroneczce mieliśmy okazję naprawdę poszaleć w rytm wesołej muzyki i piosenek wykonywanych na żywo :) A do tego nawet trochę czarowaliśmy nasze ciocie, którym zmieniały się głosy! Dużo śmiechu, dużo energii i mnóstwo radości - to już chyba oznaki wiosny ;) Zobaczcie sami, co się działo - zapraszamy do galerii zdjęć.

Bajkowe śpiewanie

 

WARSZTATY BĘBNIARSKIE. 19.02.2016

Czy wiecie, ze bębny to jedne z najstarszych instrumentów świata? Niegdyś służyły nie tylko do celów muzycznych, ale były też środkiem komunikacji pomiędzy ludźmi - coś jak nasze dzisiejsze maile i smsy ;) Niedawno w Biedroneczce odbyły się warsztaty bębniarskie, które sprawiły nam ogromną radość i... pozwoliły na bezkarne hałasowanie. Wszem i wobec głośno zakomunikowaliśmy, że na bębnach grać umiemy, a nasze serducha biją w gorącym rytmie ;) Bum, bum, bum - zapraszamy do galerii, gdzie czeka kilka zdjęć z tego wydarzenia! :)

warsztaty bębniarskie 2016


KARNAWAŁOWA BIEDRONECZKA 2016

W tym roku karnawałowe szaleństwo trwa nieco krócej, ale nie oznacza to, że mniej intensywnie! W Biedroneczce, jak zwykle o tej porze roku, brokat i cekiny są w codziennym użyciu, maski zdobią nasze gazetki z pracami plastycznymi i ćwiczymy taneczne kroki ;) W piątek, 5 lutego, tańcowaliśmy na baliku przebierańców, spaliliśmy kalorie po Tłustym Czwartku i bawiliśmy się jak tradycja nakazuje. Jak karnawał to karnawał! Zobaczcie nasze zdjęcia z baliku i poczujcie klimat dobrej zabawy! ;)

 

Karnawał 2016

 

OPOWIEŚCI BABCI I DZIADKA, STYCZEŃ 2016

Opowieści babci i bajeczki dziadka, to dla ich wnuków prawdziwa gratka! :) Dlatego w tym roku, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, ponownie gościliśmy w naszym przedszkolu naszych najbliższych, którzy przeczytali nam kilka ciekawych opowieści. Nigdzie nie znajdziecie lepszych bajek niż te czytane przez babcię lub dziadka - to wiemy już na pewno :) Za spotkania serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że na kolejne nie będziemy musieli czekać zbyt długo :) A tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć :)

 

Czytająca babcia i dziadek 2016


"MISIOWE MRUCZANKI", TEATR CIENI "LATARENKA"

W dobie tabletów, telewizorów i komputerów zdobycie czyjejś uwagi jest prawdziwą sztuką, a zainteresowanie dzieciaków to już magia i czary. No chyba, że chodzi o Teatr Cieni "Latarenka" - tutaj jesteśmy przekonani, że z naszą koncentracją i zaciekawieniem problemów nie będzie :) Tym razem przenieśliśmy się w rozśpiewany świat mruczanek dla naszych kochanych misiów - bo musicie wiedzieć, że pluszaki kochają piosenki! My także, szczególnie te, które dobrze znamy :) I choć ciemno wszędzie, to miło, radośnie i przyjemnie - bo nawet w cieniu można rozpalić dziecięcą wyobraźnię :)

A wspomnienia mruczanek z pewnością rozjaśnią się dzięki zdjęciom - zapraszamy do galerii :)

 

Misiowe Mruczanki- Latarenka


ŚWIĄTECZNA BIEDRONECZKA 2015

Jak co roku grudzień obfituje w najróżniejsze wydarzenia i aktywności związane z Bożym Narodzeniem. Dla wszystkich jest to wyjątkowy czas, pełen radości i oczekiwania. Pieczemy pierniki, ubieramy choinki, przygotowujemy się do występów na Jasełkach, tworzymy świąteczne prace plastyczne. Jest trochę inaczej niż zwykle, w tle słychać kolędy, a dzieciaki niecierpliwie czekają na Mikołaja ;) Zobaczcie trochę zakulisowych zdjęć z naszych przedświątecznych działań - mamy nadzieję, że dzięki nim wprawicie się w bożonarodzeniowy nastrój :)

coraz bliżej święta- grudzień 2015

 

A NAM JUŻ CHOINKI PACHNĄ! :)

Grudzień, już grudzień! Uwielbiamy ten miesiąc za jego magiczną atmosferę, świąteczny klimat i ten niesamowity czas oczekiwania na spotkania z rodziną i najbliższymi. Poza tym grudzień zaczyna się od prezentów i prezentami się kończy ;) U nas Mikołaj tradycyjnie zostawił słodkości w butach i choinki, które z radością udekorowaliśmy. Nasze świąteczne drzewka pachną w salach i tworzą bożonarodzeniowa atmosferę :) Zobaczcie sami - zapraszamy do galerii zdjęć :)

Choinki 2015- żłobek i przedszkole Biedroneczka:)

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W BIEDRONECZCE, 30.11.2015

Andrzejki to czas magiczny, pełen wróżb i przepowiedni. My też lubimy wiedzieć, co czeka nas w przyszłości, więc jak co roku lejemy wosk, ciągniemy losy, układamy buty i staramy się odczytać, jakie los ma wobec nas plany. Niestety, nadal nie wiemy, co przyniesie nam Gwiazdor pod choinkę, ale w zamian mamy inne cenne informacje. jakie? Sprawdźcie sami w naszej galerii- zapraszamy!

Andrzejki 2015- żłobek i przedszkole Biedroneczka :)


KONICZYNKI W TEATRZE APOLLO, 27.11.2015

Co jest naszym największym skarbem,wielką zaletą i gwarantuje nam brak nudy? Nasza wyobraźnia i fantazja! Dobrze wiedzą o tym z pewnością Koniczynki, które wybrały się na przedstawienie "Wielki odkrywca" do Kino- Teatru Apollo. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i nieukrywaną radością śledziły przygody bohaterów spektaklu i dały się porwać magicznej atmosferze przedstawienia. Rysio, pająk i papuga wyruszyli w niezwykłą podróż nie ruszają się nawet o krok ze swojego pokoju. A to wszystko dzięki wyobraźni! Wy tez możecie jej użyć oglądając naszą galerię zdjęć :)

Spektakl "Wielki odkrywca"

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2015

Jak co roku 25 listopada obchodzimy święto wszystkich pluszowych misiów - w końcu często to nasi najlepsi przyjaciele z dzieciństwa, obrońcy przed złymi snami i pogromcy smutków małych i dużych :) Jak zwykle zaprosiliśmy do przedszkola nasze domowe pluszaki, uroczyście odśpiewaliśmy im "Sto lat" i poznaliśmy ich ze wszystkimi kolegami i koleżankami w grupach :) Wprawdzie nic nam nie mówili, ale chyba im się podobało - zobaczcie sami, jakie uśmiechnięte miny mają na zdjęciach w naszej galerii ;) Zapraszamy!

Pluszowy Miś 2015

Pluszowy Miś 2015- żłobek

 

BALIK JESIENNY 2015

Jesienią można być pewnym kilku rzeczy : z drzew spadają liście, czas zbierać kasztany, na dworze robi się coraz chłodniej, a w Biedroneczce dzieciaki bawią się na baliku przebierańców! :) W tym roku nie było inaczej - do zabawy przy muzyce i konkursach radośnie ruszyły przedszkolaki i maluszki ze żłobka. A przynajmniej tak nam się wydaje, bo w strojach mogliśmy kogoś nie poznać ;) Ciekawe, czy Wam się uda- zapraszamy do oglądania zdjęć z baliku :)

Balik Jesienny w przedszkolu

Balik Jesienny w żłobku

 

ŚWIĘTO PYRY W KONSTANTYNOWIE, 10.10.2015

Pyra w Poznaniu ma znaczenie wyjątkowe, więc co roku i my w Biedroneczce spotykamy się, by świętować jej dzień :) Tym razem wybraliśmy się do Konstantynowa - to już takie nasze miejsce na miłe spotkania pod chmurką, dobrą zabawę i rozmowy przy ognisku ;) Powitaliśmy nowe przedszkolaki oraz dzieci ze żłobka, a koło teatralne rodziców znowu pokazało, że nie tylko najmłodsi umieją się bawić i występować na scenie- ich interpretacja "Rzepki" Juliana Tuwima zasłużyła na wielkie brawa i uznanie w oczach małych i tych nieco większych widzów ;) Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i pomoc w przygotowaniu poczęstunku, mamy nadzieję, że tak samo jaki i my niecierpliwie czekacie na kolejną imprezę z Biedroneczką :) A tymczasem mamy w galerii pamiątkowe zdjęcia- zapraszamy!

Pyra 2015

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI, 01.10.2015

Muzyka nieodłącznie nam towarzyszy - śpiewamy piosenki, tańczymy, gramy na instrumentach, bawimy się przy skocznych melodiach i odpoczywamy przy tych klasycznych. Dlatego Dzień Muzyki musieliśmy należycie uczcić i basta! Były zabawy przy żywiołowych piosenkach, zajęcia z naszą ciocią Gosią, a nawet muzyczne prace plastyczne. Między pląsami i podrygiwaniem udało nam się nawet zrobić kilka zdjęć, które czekają w naszej galerii- zapraszamy śpiewająco! ;) Dzień Muzyki 2015


DZIEŃ CHŁOPAKA 2015

30 września swoje święto mają nasi mali mężczyźni! Żeńska ekipa z Biedroneczki dobrze o tym pamięta, dlatego przygotowała dla swoich kolegów pyszne niespodzianki na podwieczorek :) Dla wszystkich dzieciaków wystąpił Teatr Urwis z Krakowa z przedstawieniem "Sklep z zabawkami". Takie świąteczne dni to coś, co uwielbiamy! Na dowód tego przedstawiamy zdjęcia - sami zobaczcie jak to fajnie jest być w Biedroneczce :)

Dzień Chłopaka 2015

teatrzyk "Sklep z zabawkami"


OWOCOWO-WARZYWNA JESIEŃ W BIEDRONECZCE

Śliwki, jabłka, gruszki, papryka, pomidory, dynia - jesień to nie czas deszczu i pluchy, ale czas warzyw i owoców! A dla nas, przedszkolaków, to mnóstwo możliwości ich wykorzystania - i to nie tylko w celach kulinarnych! Wszak pomysłów nam nie brakuje, a kreatywności mamy pod dostatkiem :) Ale cóż będziemy pisać - zobaczcie śmiało owocowo- warzywne zdjęcia w naszej galerii :)

owocowe Tulipanki

warzywne Koniczynki


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2015

20 września w całej Polsce swoje święto mają przedszkolaki - czyli my! :) Jak co roku obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka także i w Biedroneczce. Były zabawy z chustą animacyjną, zawody sportowe, miliony baniek mydlanych, za którymi ganialiśmy po całym ogrodzie i miła niespodzianka do podwieczorku. A żal, że nie możemy tak świętować częściej... Na osłodę i wspomnienie radosnych chwil zostały nam pamiątkowe zdjęcia - zapraszamy do galerii :)

Dzień Przedszkolaka 2015

 

SPOTKANIE Z ROBOTAMI, 18.09.2015

Takich gości w naszym przedszkolu jeszcze nie było! Najprawdziwsze w świecie roboty spotkały się z nami oko w oko i pokazały swoje umiejętności. Czy wiedzieliście, że potrafią wyczuć przeszkodę znajdująca się z przodu albo z tyłu? Albo że fiknięcie fikołka lub stanie na głowie to dla niektórych robotów pestka? Błyszczące, świecące i jeżdżące maszyny bardzo nam się spodobały i aż żale, że nie mamy takich w domu. Może i sprzątanie pokoju to coś dla nich? ;) Dla fanów robotyki i miłośników najnowszej techniki mamy kilka zdjęć - zapraszamy do galerii :)

 

NeoRobots- pokaz robotów

 

WYCIECZKA DO SADU, 15.09.2015

Jesień to wbrew pozorom nie czas pluchy, deszczu i wietrznej pogody, ale sezon bardzo owocowy! Jabłka, gruszki i śliwki uśmiechają się do nas i kuszą kolorami i soczystością, aż trudno im się oprzeć ;) Postanowiliśmy dotrzeć do źródła tych pyszności i przekonać się, skąd biorą się na sklepowych półkach - wszak ciekawskie z nas przedszkolaki ;) Wybraliśmy się na wycieczkę do sadu w Szreniawie, by na własne oczy zobaczyć czy gruszki na pewno nie rosną na wierzbie, a śliwki na sośnie :D Było wspaniale, a smaku jabłek zerwanych prosto z drzewa nie zapomnimy bardzo długo! Koniczynki tak zainspirowały się wycieczką, że nawet stworzyli swój mały sad w przedszkolu! Ale co będziemy pisać, lepiej sami zobaczcie- zapraszamy do naszej galerii :)

sad 2015

owocowe Koniczynki

 

KOLOROWE LATO Z BIEDRONECZKĄ :)

Wakacje to czas swobody, luzu i wypoczynku, a w tym roku w Biedroneczce to także czas zabawy z kolorami- Panie i Panowie, ogłaszamy Kolorowe Lato! Przez całe wakacje podróżujemy po kolorach tęczy i wraz z nimi bawimy się, gotujemy, tworzymy prace plastyczne i celebrujemy wakacyjny czas :) Mówimy zdecydowane NIE! nudzie i szarości, wolimy kolorowe życie i lato z naszą Biedroneczką ;)
A wszystkich chętnych zapraszamy do galerii- czasami w ferworze zabawy i aktywności udaje nam się pstryknąć pamiątkowe zdjęcia ;)

Wakacje 2015 cz. I

Wakacje 2015, cz. II

Wakacje 2015- zielony spacer na Szachty

 

ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA W GRUPIE SŁONECZEK, CZERWIEC 2015

Pożegnania to temat trudny i często smutny- żegnać nikt się nie lubi, wiadomo. Bo jak powiedzieć "do widzenia" kolegom i koleżankom, których przez lata widywało się każdego dnia? Jak opuścić znajome sale, w których spędziło się godziny na zabawie i ogród, w którym biegało się do utraty tchu? Jak pożegnać się z ciociami, które uczyły, pomagały, pocieszały w trudnych chwilach i wygłupiały się w tych radosnych? Przedszkola czas minął Słoneczkom zdecydowanie zbyt szybko... Ale nie ma co się smucić,wszak przed nimi nowa przygoda- szkoła- z którą poradzą sobie znakomicie, jesteśmy tego pewni :)

A na osłodę mamy zdjęcia z pożegnania Słoneczek z młodszymi grupami i uroczystego zakończenia- zapraszamy :) Zakończenie Słoneczek

 

PIKNIK RODZINNY W KONSTANTYNOWIE, 20.06.2015

Jak się bawić, to tylko w Konstantynowie- każdy w Biedroneczce Wam to powie! :D Na Pikniku Rodzinnym dopisało wszystko- pogoda (zamówiona specjalnie dla nas, zasłużyliśmy na słońce!), humory, energia i apetyt na pyszności przygotowane przez rodziców (za które serdecznie dziękujemy). Było wspaniale, radośnie, aktywnie i aż żal, że się skończyło.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną biesiadę, a na pocieszenie wrzucamy zdjęcia do naszej galerii- zapraszamy!

Konstantynowo, czerwiec 2015

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM, 18.06.2015

Policjant to ktoś, kto w przedszkolakach zawsze wzbudza podziw połączony z zachwytem. Nie wiemy dokładnie, czy to sprawa munduru, czy fajnych gadżetów przypiętych do pasa, ale o byciu policjantem (lub policjantką) marzył chociaż przez chwilę niejeden z nas :) Ostatnio mieliśmy okazję do spotkania z prawdziwym stróżem prawa i rozmowy na temat jego pracy, potrzebnych sprzętów i tego, czy bezpieczeństwo jest ważne i w jaki sposób można o nie dbać. Za poświęcony nam czas i uwagę serdecznie dziękujemy, obiecujemy zachowywać się grzecznie i kto wie- może ktoś z nas za parę lat sam założy mudnur i odwiedzi Biedroneczkę ;) A tymczasem zapraszamy do galerii :)

policyjne spotkanie, czerwiec 2015

 

DZIEŃ DZIECKA 2015

Rodzice niedawno świętowali w Biedroneczce na zajęciach otwartych, a w ostatni poniedziałek to właśnie my- dzieci- byliśmy na pierwszym miejscu :)
1 czerwca niemal na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka, więc i w naszym przedszkolu pełno było zabaw i niespodzianek. Jako że wyznajemy zasadę "w zdrowym ciele zdrowy duch", urządziliśmy zawody sportowe na świeżym powietrzu :) A dla uzupełnienia straconej energii na przekąskę zjedliśmy lody- pychota! Rywalizacja wciągnęła nas na całego, ale na szczęście zrobiliśmy kilka zdjęć- chcecie zobaczyć? Zapraszamy! :)


Dzień Dziecka 2015


DZIEŃ MAMY I TATY 2015

Mama i Tata to dwie najważniejsze osoby w naszym życiu, dlatego w Biedroneczce co roku, z okazji ich dni, urządzamy sobie małe imprezy ;) Tym razem postanowiliśmy zaprosić naszych rodziców na zajęcia otwarte i razem bawić się, tańczyć, wariować i miło spędzić czas. Były wiersze, piosenki, nie zapomnieliśmy też o drobnych prezentach, które wykonaliśmy własnymi rączkami :) Bo najfajniej jest właśnie tak- razem, w miłej i wesołej atmosferze, prawda? Dla upamiętnienia tych chwil mamy kilka zdjęć w naszej galerii :)

Dzień Mamy i Taty 2015

 

WYCIECZKA DO DELI PARKU, 25.05.2015

Przyszedł ciepły, słoneczny maj, a więc najlepszy czas na całodniowy wypad na wycieczkę. W tym roku wybraliśmy się do Deli Parku w Rosnówku koło Poznania, by zwiedzać, bawić się na całego i cieszyć piękną pogodą :) Szaleństwa na wspaniałym placu zabaw dały nam mnóstwo pozytywnej energii i wieeeeelkie uśmiechy na twarzy, i choć trochę zmęczeni, wróciliśmy zadowoleni i pełni radości :) Widzieliśmy pawie, kozy, alpaki i olbrzymie owady, stanęliśmy oko w oko z mamutem i nosorożcem włochatym, a nawet pstryknęliśmy pamiątkowe fotki pod słynną Mount Rushmore i zdumiewającym Taj Mahal ;) I to wszystko w kilka godzin- ot magia przedszkolnych wycieczek ;) Chcecie zobaczyć jak bawi się Biedroneczka? Zapraszamy do naszej galerii :)

Deli Park

 

WYCIECZKA DO TEATRU NOWEGO, 18.05.2015

Teatr to magia- w jednej chwili możemy przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości i odkrywać nieznane dotąd zakamarki świata i ludzkiej duszy. Jak to się dzieje, że gdy kurtyna się podnosi i rozpoczyna się spektakl, zauroczeni śledzimy wydarzenia na scenie? Kto dba o to, żeby widzowie spędzili w teatrze niezapomniane chwile? Jak wyglądają kulisy, garderoba i co się tam dzieje? Jako  ciekawskie przedszkolaki postanowiliśmy osobiście sprawdzić co w teatrze piszczy i zwiedziliśmy Teatr Nowy w Poznaniu :) Kto wie, może kiedyś wystąpimy na jego scenie? ;) W końcu całkiem zdolne z nas dzieciaki :)

Teatr Nowy, maj 2015

 

KONICZYNKI- OGRODNICY, maj 2015

W naszych przedszkolnych skrzynkach-ogródkach zrobiło się już zielono, widzieliście? Sałata, koper i rzodkiewki rosną ku naszej uciesze, a niedawno zyskały nowego sąsiada, Pana Szczypiorka ;) Oprócz niego pojawił się prywatny ochroniarz w przepięknym zielonym kapeluszu, który dzielnie pilnuje naszych grządek przez całą dobę :) Wszystko to za sprawą grupy Koniczynek, które dbają o nasz ogródek z prawdziwym ogrodniczym zapałem, a w wolnym czasie przyrządzają warzywne zaprawy i zwiedzają Świerczewo. Serdecznie im dziękujemy za świetne pomysły i wykonaną pracę- w nagrodę jako pierwsi będziecie próbować naszych warzyw ;)

Koniczynki-ogrodnicy

 

WIOSENNE ZABAWY W OGRODZIE, MAJ 2015

Wiosna, wiosna, przyszła! Mamy wiosnę! Świeci słońce, jest coraz cieplej i coraz więcej czasu spędzamy w naszym ogrodzie :) Po miesiącach zimna i krótkich dniach przyszła pora na bieganie, skakanie, hulajnogi i zabawy w piaskownicy. Pani Wiosno, obiecujemy, że nie zmarnujemy żadnej okazji do szaleństw na świeżym powietrzu- byle tylko pogoda dopisywała, a słońce świeciło mocno nad Biedroneczką :)

P.S. Ktoś chętny na zdjęcia? Zapraszamy! --> wiosna w ogrodzie, maj 2015

 

SŁONECZKOWY TYDZIEŃ KSIĄŻKI, MAJ 2015

Słyszeliście kiedyś, że ten, kto twierdzi, że mamy tylko jedno życie z pewnością nigdy nie przeczytał książki? Wiele w tym racji, bo książki przenoszą nas w zupełnie inny świat i sprawiają, że możemy przeżywać najrozmaitsze przygody bez wychodzenia z domu. Prawdziwa magia! Uwielbiamy bajki, baśnie i opowiadania dlatego ostatni tydzień spędziliśmy na rozmowach o książkach, sposobie ich powstawania i czytaniu naszych ulubionych lektur, oczywiście ;) Odwiedziliśmy też Bibliotekę Raczyńskich, a nawet pokusiliśmy się o narysowanie komiksowej wersji baśni "Pastereczka i kominiarczyk" H.Ch.Andersena. Tydzień minął błyskawicznie, na szczęście zdążyliśmy zrobić dla Was kilka zdjęć- z pewnością zachęcą Was do czytania (chociaż wierzymy, że zachęcać do tego nie trzeba ;) ).

Słoneczka i książki

 

 

SŁONECZKA W REZERWACIE ARCHEOLOGICZNYM GENIUS LOCI, 28.04.2015

Dawno, dawno temu, przed wiekami, na wyspie Ostrów Tumski znajdował się jeden z pierwszych grodów, od których zaczyna się historia Polski. Aby dowiedzieć się, skąd wziął swój początek Poznań i jak kiedyś mieszkali ludzie, udaliśmy się na wycieczkę do Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci- do miejsca, gdzie odkryto średniowieczne konstrukcje wału grodu poznańskiego. Na miejscu przekonaliśmy się na własnej skórze, że budowanie osady to niełatwe zadanie, a muzeum to miejsce pełne magii, niespodzianek i dobrej zabawy :) Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Sprenger za poświęcony nam czas i przygotowanie fantastycznej wycieczki- z pewnością odwiedzimy Rezerwat jeszcze nie raz!


Słoneczka w Genius Loci

 

PRZEDSZKOLNE OGRÓDKI, KWIECIEŃ 2015

Na pewno zastanawiacie się, co to za skrzynki pojawiły się ostatnio w naszym przedszkolu. Już wszystko wyjaśniamy- otóż postanowiliśmy zostać ogrodnikami! 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, przedszkolaki z Biedroneczki siały, podlewały i grabiły w swoich mini ogródkach. Obserwujcie je dokładnie, bo już niedługo będzie tam rosła dorodna sałata, aromatyczny koperek i pyszne rzodkiewki- już nasza w tym głowa ;)
A tymczasem zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z tego wydarzenia :)

mini ogródki

 

WIELKANOCNE PRZEDSZKOLE 2015

Wielkanoc to dla nas czas wielkiego oczekiwania- na wspólne świętowanie w gronie rodzinnym, na pyszności świątecznego stołu, na prezenty zostawione przez zajączka, a ostatnio także i na odrobinę ciepła i słońca ;)
W Biedroneczce mamy świetny sposób na to, by ten czas się nie dłużył- zabieramy się do pracy! :) Wielkanocne prace plastyczne, pieczenie pysznej babki, uroczyste śniadanie w grupach, szukanie śladów zajączka, malowanie pisanek... Ach, całkiem przyjemnie jest czekać! a przy okazji można zrobić kilka zdjęć, które możecie zobaczyć w naszej galerii :)

wielkanocne przedszkole 2015


WYSOKIE GÓRY, AŻ PO SAME CHMURY, CZYLI SPOTKANIE NA SZCZYCIE, 27.03.2015

Wspinaczka górska to wielkie wyzwanie- jak wielkie dowiedzieliśmy się dzięki fascynującemu spotkaniu z doświadczonymi wspinaczami. Dla nich Alpy i Himalaje nie stanowią już tajemnicy, dla nas wciąż jest to niewyobrażalne i póki co niemożliwe ;) Na razie możemy marzyć o zdobywaniu Korony Świata, ale już wiemy, że trzeba się ciepło ubrać, mieć dużo siły do noszenia ciężkich plecaków i ogromne samozaparcie, by przetrwać w skromnych warunkach przez kilka tygodni. Serdecznie dziękujemy cioci i wujkowi Ignasia z grupy Słoneczek za poświęcony nam czas i pasjonującą prezentację- kto wie, może kiedyś razem będziemy zdobywać jakiś szczyt :)

A dla fanów raków, czekanów i ciepłych śpiworów mamy kilka zdjęć --> spotkanie na szczycie

 

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS, CZYLI RZECZ O WSTRĘTNYCH PAPIEROSACH

Papierosy to nic fajnego- my o tym wiemy, Wy o tym wiecie, dlatego nie możemy wyjść z podziwu, czemu dorośli wciąż chcą je palić. Nie dość, że trują siebie nikotyną i substancjami smolistymi, które "siedzą" w papierosach (smacznego!), to jeszcze narażają nas na bierne palenie. A grupa starszaków już dobrze wie, że to równie niebezpieczne i szkodliwe- Słoneczka wiosnę rozpoczęły od realizacji programu antynikotynowego "Czyste powietrze wokół nas". Jako młodsi eksperci mogą służyć teraz swoją wiedzą i głośno wołać "Mamo, tato, bardzo proszę, nie truj mnie swoim papierosem!"

Nie pal przy mnie!


POMAGAMY WIOŚNIE, NIECH WSZYSTKO WKOŁO ROŚNIE!

Wiosna to wspaniały czas- wszystko budzi się do życia, robi się zielono, w ogrodach pojawiają się pierwsze kolorowe kwiaty i jakoś tak łatwiej wstać nam rano z łóżka. Postanowiliśmy nieco wspomóc Panią Wiosnę i zabraliśmy się za sianie i sadzenie- niech i w naszych salach rozgości się świeżość i wiosenność ;) Pierwsze nasionka i cebulki już uśmiechają się do nas zielono z parapetów, a dla Was przygotowaliśmy fotorelację z naszych ogrodniczych działań- zapraszamy do oglądania

pomagamy wiośnie!


ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!

No i stało się, mamy wiosnę! :) Zima musiała w końcu ustąpić i pogodzić się
z nadejściem cieplejszych dni. Trochę jej w tym pomogliśmy i zgodnie
z tradycją, śpiewając wszystkie znane nam wiosenne piosenki, utopiliśmy Marzannę! Nasza zimowa kukła była w 100% ekologiczna, co w żaden sposób nie umniejszyło jej skuteczności ;) Możecie zatem wyciągnąć z szafy lżejsze ubrania, schować grube szale i rękawiczki, czas na wiosenne przebudzenie! Dla miłośników tradycji i fanów wiosny przygotowaliśmy fotorelację z tego wydarzenia- zapraszamy do oglądania!

witaj wiosno!

 

MARZEC W BIEDRONECZCE

Okres przedwiośnia to czas intensywnych zmian w przyrodzie- natura budzi się z zimowego snu i szykuje na słoneczną, zieloną wiosnę. Wszyscy czekają na piękną pogodę i marzą o spacerach, jeździe na rowerze i ogrzewających promieniach słońca. My z pewnością nie siedzimy biernie i nie dajemy się wiosennemu przesileniu- nawet przy kapryśnej marcowej pogodzie nasze buzie są uśmiechnięte, a głowy pełne pomysłów i zapału do pracy :) Przesyłamy Wam trochę dobrej energii w postaci zdjęć- korzystać można do woli i bez ograniczeń ;)

marzec w Biedroneczce


(PRE)HISTORYCZNY TYDZIEŃ SŁONECZEK/ KONICZYNKI NA KURSIE FRYZJERSKIM, LUTY 2015

Dla wielu zima to czas przestoju, hibernacji lub ciągłego oczekiwania na cieplejsze dni. Dla nas spadek temperatury oznacza tylko tyle, że trzeba się cieplej ubrać- spadku energii i zapału do poznawania świata nie odczuwamy ;) Dlatego w naszym przedszkolu, mimo zimy jest gorąco od pracy i dobrych pomysłów. Grupa Słoneczek spędziła tydzień na tropie dinozaurów i jaskiniowców, a w Muzeum Archeologicznym poznała starożytny Egipt i początki naszego kraju. Koniczynki zaś postanowiły zadbać o urodę i wybrały się z wizytą do zakładu fryzjerskiego. Tak natchnęło ich spotkanie z panią fryzjerką, że później samodzielnie zajęły się modelowaniem swoich włosów. Chętnych na strzyżenie lub opowieści o mumiach zapraszamy do naszej galerii, gdzie czekają zdjęcia z minionego tygodnia :)

Słoneczka w podróży do przeszłości

Koniczynki- przedszkolni mistrzowie fryzjerstwa

 

BALIK KARNAWAŁOWY 2015

Dobre przebranie to podstawa udanego balu karnawałowego- wszak nie od dziś wiadomo, że karnawał to czas zabaw, tańców i przebieranek. Nie lubimy się chwalić, ale za każdym razem nasze sale wypełniają najróżniejsi przebierańcy- od pięknych księżniczek, przez sprytnych ninja i dzielnych rycerzy, aż po gromadę postaci z filmów animowanych. Każdy wygląda zjawiskowo i prezentuje się nadzwyczajnie, co można podziwiać w naszej galerii zdjęć. Może znajdziecie tam inspirację na ostatnie karnawałowe szaleństwa- miłej zabawy! :)


balik karnawałowy 2015

 

ZIMOWE BIEDRONECZKI

Ostatnimi czasy pytanie, czy ulepimy dziś bałwana zaliczane było do czysto teoretycznych i kojarzone jedynie z "Krainą lodu"- zima skąpiła nam śniegu, a temperatura twardo trzymała się powyżej zera. Nic więc dziwnego, że gdy ziemię pokrył długo oczekiwany biały puch, po prostu oszaleliśmy :D Czapka, szalik, rękawiczki, kombinezon- w takiej zbroi można śmiało śmigać na sankach, lepić śnieżki i fikać na śniegu koziołki ;) Co też z chęcią uczyniliśmy, na co mamy liczne dowody w naszej galerii- zapraszamy!

zima 2015

 

BABCIA Z DZIADKIEM OPOWIADA, DZIECI SŁUCHA ICH GROMADA...

Babcia i dziadek w sercu każdego przedszkolaka zajmują specjalne miejsce, a skoro tak, to nie mogło Ich zabraknąć w naszym przedszkolu w Dniu Babci i Dniu Dziadka :) Uwielbiamy bajki, a opowieści czytane przez dziadków lubimy nawet podwójnie :) O piesku, jabłonce, smokach, księżniczkach albo rycerzach- temat nie ma znaczenia, najważniejsze, że to właśnie Oni nam czytają :)

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka- niech żyją nam 200 lat! :)

bajki babci i dziadka


JASEŁKA W TEATRZE ŁEJERY, 14.12.2014

Boże Narodzenie to magiczny czas, pełen wspaniałych przeżyć i niezwykłych chwil. Taką chwilą i wyjątkowym wydarzeniem, które będziemy długo wspominać, z pewnością zostaną Jasełka, które w tym roku odbyły się na prawdziwej teatralnej scenie- w Teatrze Łejery :) Było pięknie i wzruszająco, a przedstawienie kółka teatralnego rodziców sprawiło, że było także zaskakująco i śmiesznie :) Takie Jasełek, z tak wspaniałą obsadą i niezwykłymi kreacjami aktorskimi tylko w naszym przedszkolu ;) W galerii znajdziecie kilka pamiątkowych zdjęć- zapraszamy :)

Jasełka 2014

Świąteczne przedszkole 2014


ANDRZEJKI 2014

Od zawsze twierdziliśmy, że lepsze lanie wosku niż lanie wody ;) A jak wosk się leje, to wiadomo- są Andrzejki! W przedszkolu lubimy wszystko co tajemnicze i magiczne, więc wróżby to dla nas prawdziwa przyjemność i nie lada gratka. Kim będziemy? Kogo poznamy w przyszłości? Czyje marzenie spełni się jako pierwsze? Na co powinniśmy uważać? Możecie wyczytać to ze szklanej kuli, fusów albo... naszej galerii zdjęć ;) Zapraszamy!

Andrzejki 2014


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, 25.11.2014

Pluszowy miś to nie jest zwykła zabawka. To pierwszy przyjaciel, kumpel do świetnej zabawy, towarzysz niedoli i radości, pocieszyciel i powiernik w trudnych chwilach. Ktoś taki z pewnością zasługuje na swoje święto! Jak co roku w listopadzie pamiętamy o naszych misiach i w tym wyjątkowym dniu zapraszamy je do naszego przedszkola, rozmawiamy o nich, bawimy się z nimi i świętujemy pluszowy dzień ;) Niech żyją pluszaki! :)

Pluszowe święto 2014

 

GOŚCIE Z MEKSYKU W NASZYM PRZEDSZKOLU, 21.11.2014

Coraz zimniej na dworze, dni coraz krótsze i pewnie każdemu od czasu do czasu marzą się ciepłe kraje... Nie możemy jechać na zagraniczną wycieczkę- to jednak dla przedszkolaków trochę zbyt daleko, więc zaprosiliśmy do siebie zagranicznych gości, którzy opowiedzieli nam o Meksyku, tamtejszej kulturze, kuchni i przyrodzie. Poznaliśmy także szybki sposób na rysowanie meksykańskiej flagi z wykorzystaniem pesos i nauczyliśmy się kilku zwrotów po hiszpańsku. Za spotkanie muchas gracias i mamy nadzieję hasta pronto! :) A nuestra galería de fotos wzbogaciła się o nowy album- zapraszamy! ;)

Meksyk w przedszkolu :)

 

SŁONECZKA MAJĄ TALENT! :)

W każdym z nas drzemie artysta- to chyba sprawa dosyć oczywista ;)
A co robią artyści? Występują i pokazują swoje talenty! Nie inaczej było
w grupie Słoneczek podczas piątkowych zajęć- w przedszkolnej sali zaroiło się od piosenkarzy, tancerzy, deklamatorów wierszy i rymowanek, muzyków, a nawet aktorów udających zwierzęta różnorakie :) Efekt piorunujący, zabawa niesamowita, uśmiechy od ucha do ucha :) Słoneczkom gratulujemy wielkiej odwagi i mamy nadzieję, że będą swoje zdolności rozwijać i pielęgnować :)
A wszystkich fanów naszych małych artystów zapraszamy do galerii :)

Talent Słoneczek :)


ROGALOWE MUZEUM POZNANIA, 7.11.2014

W Poznaniu rogal nie jest zwykłym wytworem piekarniczym- rogal ma tutaj znaczenie wyjątkowe. Jest na tyle  ważny, że nawet doczekał się swojego muzeum :) Uwielbiamy rogale, więc nie mogło być inaczej- wybraliśmy się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum Poznania. Było po prostu super! Przepis na rogale świętomarcińskie mamy w małym palcu, wiemy kim jest szczun i mela,
a tak w ogóle to nasze przedszkole to nie Biedroneczka, a Petronelka ;) Działo się tyle, że aż trudno to opisać, ale na szczęście możemy Wam trochę pokazać- zapraszamy do galerii :)

P.S. 11 listopada życzymy smacznych rogali świętomarcińskich!


Rogalowe Muzeum Poznania


SŁONECZKA W KRAINIE INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

Muzyka towarzyszy ludziom od wieków- nic dziwnego, w końcu słuchanie ulubionej melodii to prawdziwa przyjemność. Grupa straszaków stwierdziła ostatnio, że samo słuchanie im nie wystarcza i zabrali się za muzykowanie i tworzenie własnych instrumentów. Towarzyszyli im specjalnie zaproszeni goście- Lila, która zaprezentowała grę na saksofonie i flecie oraz Bazyl, który grał na gitarze elektrycznej. Słoneczka z wielką uwagą i ciekawością wysłuchały naszych gości, a nawet stworzyli wspólnie małą orkiestrę :) Fotorelacja z tego niezwykłego wydarzenia czeka oczywiście naszej galerii ;)

Słoneczka muzycznie

 

BAL JESIENNY 2014

Choć jesień ostatnio prezentuje się nam od tej nieco mniej przyjaznej strony przynosząc zimno i deszcze, znamy sposoby na to, by podgrzać atmosferę ;) Bal Jesienny z pewnością jest jednym z nich! W tym roku bawiliśmy się w swoich grupach (a przynajmniej mamy taką nadzieję, bo trudno było rozpoznać kto jest kim w przebraniu :D). Były tańce, hulańce, konkursy,
a przede wszystkim dużo radości, śmiechu i mnóstwo pozytywnej energii :)
W galerii można już znaleźć zdjęcia, które z pewnością zainspirują Was do jesiennej zabawy- zapraszamy do oglądania :)

Bal Jesienny 2014

 

PRZEDSTAWIENIE GR. SŁONECZEK "POMOCNICY PANI JESIENI"

Tegoroczna jesień pokazuje nam swoje dwa oblicza obdarzając nas raz piękną, słoneczną pogodą, raz pluchą, deszczem i wiatrem. W przedstawieniu grupy Słoneczek jesień jest barwna, radosna, kolorowa i ma kilku wspaniałych pomocników ;) Starszaki zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności przed rodzicami, a później zaprosiły ich do wspólnego... plecenia :D Co z tego wyszło i kto okazał się mistrzem pajęczyny można sprawdzić zaglądając do naszej galerii :)

przedstawienie jesienne i zajęcia otwarte z rodzicami

23 października ruszyliśmy z naszym jesiennym przedstawieniem do żłobka Mały Vinci, gdzie czekała wymagająca i bardzo sympatyczna widownia ;) Nasz występ zebrał dobre recenzje, a kilkoro fanów przyłączyło się nawet do wspólnego jesiennego tańca :) To się nazywa symbioza artysty z publicznością! :D Trwają negocjacje w sprawie realizacji teatru telewizji, a póki co zapraszamy do oglądania zdjęć :)

jesienny występ w żłobku

 

PRZEGLĄD DENTYSTYCZNY Z CANDEO

Rekord w myciu zębów pobiliśmy pod koniec września, ale nie znaczy to, że odtąd możemy już o szczoteczce i paście zapomnieć- wręcz przeciwnie! Teraz o zęby musimy dbać jak nigdy, w końcu sukces motywuje ;) Aby przekonać się, czy nasze uzębienie może być wzorem dla innych, oddaliśmy się w ręce pani dentystki, która odwiedziła nasze przedszkole, a także wysłuchaliśmy jej zaleceń i dobrych rad dotyczących dbania o zęby. Teraz, uzbrojeni w stomatologiczną wiedzę, możemy śmiało podśpiewywać "szczotko, szczotko, ej szczoteczko" i posyłać wszystkim piękne uśmiechy ;)

przegląd z Candeo 2014


KAŁUŻE MAŁE I DUŻE

Czy małe, czy duże- lubimy kałuże! Jesień w pełni, a jak jesień to wiadomo- czasami lunie deszcz i nie ma na to rady. Postanowiliśmy zaprzeczyć krążącej plotce, że w czasie deszczu dzieci się nudzą i uzbrojeni w kalosze wyruszyliśmy na poznanie okolicznych kałuż :) Wyniki eksperymentu nie wstrząsnęły naukowcami- kałuże na Świerczewie są równie mokre co w innych rejonach Poznania ;) Ale z całą pewnością w deszczową pogodę przedszkolaki z Biedroneczki są  o wiele radośniejsze od innych :D Na dowód mamy kilka zdjęć- zapraszamy do oglądania :)

kałuże małe i duże- Słoneczka :)

jesienne Koniczynki :)


ŚWIĘTO PYRY I PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW 2014

W naszym przedszkolu już od kilku lat jesienią obchodzimy Święto Pyry- wszak w Poznaniu o pyrach zapomnieć nie można ;) Nasz piknik połączyliśmy
z pasowaniem przedszkolaków- Koniczynki i Tulipanki zaśpiewali, zatańczyli
i udowodnili, że są prawdziwymi przedszkolakami, którym nie straszna jest trema i występy na scenie :) A po uroczystości zabawa w góralskim stylu
z gośćmi spod samiuśkich Tater ;) Kto nie był może żałować, bo dopisała nam pogoda, humory i energia- dumni z naszych Biedroneczek zapisujemy kolejną imprezę na listę przedszkolnych sukcesów i z niecierliwością czekamy na następną okazję do wspólnej zabawy :)

Pyra 2014


ZDROWA KUCHNIA BIEDRONECZKI

Kto chce zdrowym być musi się zdrowo odżywiać- zasada prosta, jasna i dobrze znana nawet nam, przedszkolakom :) Ale nie wystarczy tylko znać zasady, trzeba je jeszcze stosować na co dzień. Dlatego też w naszym przedszkolu kilka razy w tygodniu mamy owocowo-warzywne przekąski, a na zajęciach oprócz rozmawiania o zdrowej żywności zajmujemy się jej przygotowaniem i konsumowaniem ;) Ciastka owsiane bez cukru jako przykład zdrowych słodkości- już się robi! Koktajl owocowy pełen witamin- pięć minut i gotowy :) A kto nie wierzy nich zobaczy zdjęcia (i niech będą one zachętą i motywacją do zmiany we własnej kuchni).

zdrowa kuchnia przedszkolaków


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU, 30.09.2014

Gdy zapytamy kogoś o to, kiedy obchodzony jest Dzień Kobiet, to pewnie większość bez wahania poda nam prawidłową datę. Gdy zapytamy o Dzień Chłopaka sprawa nie wydaje się już taka prosta ;) My jednak dobrze wiemy, że 30 września jest dla nich wyjątkowy i z tej okazji przygotowałyśmy dla nich prezenty, życzenia i moc uścisków :)

Z okazji Dnia Chłopaka wszystkim biedroneczkowym chłopakom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i tego, by wyrośli na wyjątkowych mężczyzn.

Biedroneczkowe dziewczyny :)

P.S. Zapraszamy do galerii! :)  Dzień Chłopaka 2014


JADĘ TRAMWAJEM I POZNAŃ POZNAJĘ- WYCIECZKA, 26.09.2014

Tramwaj, po poznańsku zwany bimbą, to pojazd pasażerski podłączony do przewodów elektrycznych i poruszający się po szynach. Codziennie tysiące ludzi dojeżdża nim do pracy, szkoły albo na spotkania w różnych częściach miasta. My postanowiliśmy wykorzystać bimbę do celów czysto rozrywkowych i wybraliśmy się na objazdową wycieczkę po Poznaniu, podczas której zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i poznaliśmy kilka poznańskich legend. Na dowód mamy pamiątkowe bilety, dyplomy i zdjęcia- zapraszamy do galerii :)

P.S. Mała zagadka dla oglądających zdjęcia- rozpoznajecie miejsca za oknami tramwaju? ;)

tramwajowo

 

KARAWANA OPOWIEŚCI, 22.09.2014

Kim był król kruków? Skąd wziął się pomysł na pierniki? Jak pokonano smoka wawelskiego? Co robi upiorny koperek, gdy zostaje sam w domu? Dzięki opowiadaczom z grupy Karawana Opowieści my to wszystko już wiemy i znamy odpowiedzi:) Z wielką uwagą i przyjemnością wysłuchaliśmy magicznie opowiadanych bajek i mamy nadzieję na ponowne wyruszenie w świat legend i opowieści. A tymczasem obejrzymy krótką fotorelację z dzisiejszego spotkania :) Zapraszamy do galerii :)

Karawana Opowieści

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2014

Nauczyciele, strażacy, górnicy, babcia z dziadkiem, mama z tatą- wszyscy mają swoje święto. Mamy je i my! 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po co taki dzień?  Bo poznawanie świata to wielka przygoda pełna nowości, zabawy, uśmiechów i radości. Bo przedszkole to szaleństwa
z kolegami, wygłupy, a czasami i łobuzowanie ;)
Bo bycie przedszkolakiem to też nauka, nowe wyzwania i obowiązki. Bo fajnie jest być przedszkolakiem!

 

Dzień Przedszkolaka 2014


W KRAINIE WARZYW I OWOCÓW

Warzywa i owoce musi jeść ten, kto chce być zdrowy, piękny i pełen energii- to wie każdy przedszkolak. Magiczne witaminy czekają ukryte w jabłkach, śliwkach, marchewkach, sałacie, rzodkiewkach, brokułach i innych pysznościach, które powinny znaleźć się na naszych talerzach każdego dnia,
i to aż pięciokrotnie! My się warzyw i owoców nie boimy- dzielnie chrupiemy jabłka, pieczemy ciasto marchewkowe, a nawet trochę eksperymentujemy :) Ludziki z marchewek- bardzo proszę! Pietruszka w roli pędzla- nic nowego! Nie wierzycie? Zapraszamy zatem do galerii zdjęć :)

 

warzywa i owoce- Słoneczka

owocowe jeżyki, warzywne stemplowanie- Tulipanki

warzywno-owocowe Koniczynki


WAKACJE 2014- PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA :)

Wakacje każdemu z nas kojarzą się ze słońcem, ciepłem i oczywiście podróżami. W tym roku postanowiliśmy się wybrać na wycieczkę dookoła świata i poznać zwyczaje i tradycje innych krajów. Podczas tygodnia brytyjskiego urządziliśmy królewski piknik, obowiązkowo z herbatą i pysznymi ciasteczkami. Następnie odwiedziliśmy Stany Zjednoczone, gdzie pozowaliśmy na czerwonym dywanie niczym prawdziwe gwiazdy i zajadaliśmy przepyszne hamburgery :D A potem Grecja, w której poznaliśmy smak sera feta i oliwek i tańczyliśmy do utraty tchu, Włochy, Brazylia, Francja, Chiny...
A z resztą, co tu opowiadać, lepiej od razu zaprosimy Was do obejrzenia zdjęć w naszej galerii :)

wakacje cz. I

wakacje cz. II

wakacje cz. III

wakacje cz. IV


PIKNIK RODZINNY W KONSTANTYNOWIE, 28 CZERWCA 2014

Rok szkolny 2013/2014 uważamy za zakończony! Przed nami wakacje, lato, słońce i zabawa :) A żeby coś uczcić to wiadomo- najlepiej jest urządzić dużą imprezę ;) W ostatnią sobotę czerwca wybraliśmy się do Konstantynowa by wraz z trenerami z Akademii Reksia bawić się, świętować i miło spędzić czas w naszym przedszkolnym gronie. Było trochę sportu, trochę ognistego flamenco (ole!), dużo pyszności przygotowanych przez rodziców oraz mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy- czyli coś, co przedszkolaki lubią najbardziej :)
Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do wspólnego imprezowania, a tymczasem w  galerii czeka obszerna fotorelacja- miłego oglądania ;)

piknik w Konstantynowie, czerwiec 2014


POŻEGNANIE GRUPY TULIPANKÓW

Czas biegnie nieubłaganie-jeszcze niedawno Tulipanki rozpoczynały swoją przygodę z naszym przedszkolem, a po wakacjach zostaną już uczniami. Aby godnie zakończyć ten etap ich życia młodsze grupy przygotowały pożegnalne upominki, a Tulipanki wystąpiły dla swoich rodziców i w niezwykle poruszającym przedstawieniu podsumowały lata spędzone w Biedroneczce :) Na naszych tegorocznych absolwentów (i nie tylko) czekają w galerii pamiątkowe zdjęcia- zapraszamy!

pożegnanie Tulipanków


WYPRAWA W KSIĄŻKOWY ŚWIAT, CZERWIEC 2014

Czy już wspominaliśmy kiedyś, że uwielbiamy wycieczki? :D Gdy za oknem słońce takie, jak ostatnio, to aż żal nie skorzystać z okazji i nie ruszyć w świat. Dlatego grupa Tulipanków i Słoneczek postanowiła wyruszyć komunikacją miejską do księgarni wydawnictwa Zyska i S-ka na spotkanie w książkowym świecie, a przy okazji podejrzeć poznańskie koziołki i zjeść pyszne lody ;) Ciekawi, co tam się działo? Zapraszamy do galerii! :)

Zysk- starszaki

Zysk- średniaki

 

TYLE SŁOŃCA W CAŁYM OGRODZIE- ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU ;)

Nareszcie słońce! A wiadomo- jak jest słońce i piękna pogoda, to aż żal nie bawić się na dworze :) Dlatego korzystamy z tak przyjemnej aury i szalejemy w naszym ogrodzie przedszkolnym :) Dla naszych fanów krótka fotorelacja :D

zabawy w ogrodzie

 

WARSZTATY "RADOŚĆ Z AKTYWNEGO BĘBNIENIA", 04.06.2014

Instrumenty perkusyjne to takie instrumenty muzyczne, które wydają dźwięk po uderzeniu ich odpowiedniej części dłonią lub specjalnym narzędziem. Bębny, marakasy, bongosy, werbel, shaker, grzechotka- wszystko to dobrze znamy, ba! Nawet umiemy na nich zagrać i śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy w tym znakomici ;) A wszystko to za sprawą warsztatów, które odbyły się w naszym przedszkolu i przybliżyły nam muzykę z różnych stron świata. Zaciekawieni? Zapraszamy do galerii po kilka zdjęć z naszych porywających występów :D

aktywne bębnienie

 

WYCIECZKA DO MUZEUM ARKADEGO FIEDLERA W PUSZCZYKOWIE, 03.06.2014

Arkady Fiedler był wybitnym pisarzem i podróżnikiem. Przez całe swoje życie odbył 30 niesamowitych podróży i napisał 32 książki, które urzekły czytelników w wielu krajach świata. W Puszczykowie pod Poznaniem znajduje się muzeum, gdzie zgromadzono niesamowite eksponaty przywiezione z egzotycznych wypraw pisarza, replika statku Santa Maria, tajemnicze indiańskie posągi i wiele innych atrakcji. Wakacje tuż, tuż i mamy nadzieję, że nasza wycieczka zainspiruje nas (i Was!) do niezwykłych letnich podróży ;)

Muzeum Fiedlera


DZIEŃ MAMY I TATY 2014

W naszym przedszkolu z wiosną nierozerwalnie związane jest świętowanie Dnia Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci przygotowują uroczystość na cześć rodziców i własnoręcznie wykonują drobne upominki. W tym roku maluszki zaprezentowały uroczy występ taneczno-wokalny, średniaki zamieniły się w biedroneczki i niczym mistrzowie teatru zaprezentowali autorskie przedstawienie, a starszaki opowiedzieli historię kapryśnej Stokrotki za pomocą kukiełek. Wszyscy dali z siebie 100%- w końcu czego się nie robi dla ukochanych rodziców ;) W naszej galerii czeka kilka pamiątkowych zdjęć- zapraszamy :)

Dzień Mamy i Taty 2014


WIELKANOCNE ŚNIADANIOWANIE, 17.04.2014

Wielkanocne śniadanie jest chyba najważniejszą częścią zbliżających się świąt. To coś takiego, jak wigilijna wieczerza, tylko pora inna i potrawy nie te same ;) W Wielki Czwartek w naszej Biedroneczce zjedliśmy uroczyste śniadanie w grupach. W miłej atmosferze i przy pięknie udekorowanych stołach wszystko smakowało wspaniale i aż szkoda, że takie uczty nie zdarzają się częściej ;) Dla przypomnienia miłych chwil mamy kilka zdjęć w naszej galerii :)

Wielkanoc tuż, tuż...

P.S. Życzymy radosnych i spokojnych świąt, smacznego jajka i mokrego Dyngusa! :)


WIELKANOC W UZARZEWIE, 14.04.2014

Święta zbliżają się wielkimi krokami i w związku z tym postanowiliśmy wybrać się na poszukiwanie wielkanocnego zająca do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Na miejscu czekało nas wiele niespodzianek- spotkanie z Czterema Porami Roku, poczęstunek wielkanocnymi ciasteczkami, wyklejanie pisanek i oczywiście szukanie prezentów :) A oprócz tego spotkaliśmy niedźwiedzia polarnego, dziki, kaczki, antylopy, lwy, niedźwiedzie.... Spokojnie, na szczęście nie były prawdziwe i cało i zdrowo wróciliśmy do domu :) Dla Was w prezencie mamy kilka zdjęć, które czekają w naszej galerii :)

Uzarzewo 2014

 

KOMEDIOWE SHOW, 31.03.2014

Każdy z nas wie, że śmiech to zdrowie. Śmiejąc się dotleniamy nasz organizm, wspomagamy krwiobieg,masujemy swoje mięśnie twarzy, a przy okazji wydziela się więcej endorfin, czyli hormonów szczęścia :) Lubimy być szczęśliwi, dlatego korzystamy z każdej okazji do śmiechu i chętnie gościmy u siebie przedstawienia komediowe. Ostatnio na zaproszenie Małego Artysty odwiedził nas pewien mało rozgarnięty pies, który bardzo chciał czarować. Co z tego spotkania wynikło? Mnóstwo śmiechu i kilka nowych zdjęć do naszej galerii- zapraszamy :)

komediowe show


KONCERT WIESŁAWA PYZALSKIEGO, MARZEC 2014

Piosenek dla nas, przedszkolaków, powstało wiele, a niektóre z nich dobrze znamy i potrafimy zaśpiewać :) Ale czy znacie kogoś, kto nie tylko je zna, nie tylko śpiewa, ale też potrafi zagrać ich melodię na kilku instrumentach jednocześnie? My znamy takiego człowieka-orkiestrę, a jest nim pan Wiesław Pyzalski, który niedawno odwiedził naszą Biedroneczkę :) Jego koncert był dla nas wspaniałą rozrywką i wszyscy świetnie się bawili śpiewając, tańcząc i grając na różnych instrumentach. Mamy nadzieję, że i Wam udzieli się pozytywna energia po obejrzeniu zdjęć w przedszkolnej galerii- serdecznie zapraszamy! :)

koncert Wiesława Pyzalskiego

 

TOPIENIE MARZANNY

"Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,

dziś Cie utopimy, bo nie chcemy zimy!"

Na szczęście zima, mróz i śnieg już za nami :) Z całą pewnością jest w tym sporo naszej zasługi, bo zgodnie z tradycją uroczyście pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Dla pewności każda grupa przygotowała swoją Marzannę, co dało potrójny wiosenny efekt :D Nie musicie dziękować, wystarczy nam Wasz promienny uśmiech i wizyta w galerii zdjęć ;)

żegnaj, Marzanno!


TEATRZYK KOMITETU OCHRONY PRAW DZIECK

Pamiętajmy, o siebie dbajmy!- to jedno z haseł, które poznaliśmy podczas zajęć zorganizowanych przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu. Razem z kukiełkami Tolą i Krzysiem rozmawialiśmy na temat spotkań z nieznajomymi, dobrego i złego dotyku oraz bezpieczeństwa podczas zabawy. Mamy nadzieję, że dobrze zapamiętaliśmy rady naszych gości, a w razie problemów możemy zajrzeć do otrzymanych książeczek :)

Pamiętajmy, z obcym się nie oddalajmy!

Pamiętajmy, obcym drzwi nie otwierajmy!

Pamiętajmy, na ulicę nie wbiegajmy!

Pamiętajmy, o siebie dbajmy!


KOPD- teatrzyk


TEATRALNO-TANECZNE ZAJĘCIA OTWARTE

Zajęcia otwarte, to takie spotkanie z rodzicami, na którym dorośli mogą zobaczyć i poczuć, jak to jest być przedszkolakiem :) Tym razem zajęcia przygotowane zostały przez panie z "Małego Artysty', które prowadzą w naszym przedszkolu zajęcia taneczne i teatralne. Było trochę aktorstwa, trochę tańca, dużo śmiechu i mnóstwo dobrej zabawy :) W naszej galerii czekają już zdjęcia- zapraszamy do oglądania :)

zajęcia otwarte- Koniczynki

zajęcia otwarte- Słoneczka

zajęcia otwarte- Tulipanki

 

BALIK KARNAWAŁOWY 2014

W czasie karnawału niektórzy szukają przeżyć w Rio de Janeiro, inni podziwiają widowisko w Wenecji, a my jak co roku zorganizowaliśmy bal przebierańców :) Księżniczki, rycerze, kotki, pszczółki, lwy, wróżki,kowboje i biedronki- tego dnia wszyscy razem szaleli przy skocznej muzyce dopóki starczyło im sił ;) Dla wielbicieli stworów wszelakich przygotowaliśmy kilka zdjęć z baliku,ostrzegamy jednak-ich obejrzenie grozi niekontrolowanym uśmiechem i może doprowadzić do pojawienia się ochoty na zabawę! ;)

karnawałowo 2014

 

BOŻONARODZENIOWA SZOPKA- Z WIZYTĄ W KOŚCIELE

Pasterze i królowie prowadzeni przez Gwiazdę Betlejemską przybieżeli do stajenki, by powitać Jezusa i oddać mu cześć. Wydarzenie to co roku pokazywane jest w szopkach, których powstanie zawdzięczamy św.Franciszkowi- w 1223 roku zorganizował pierwszą szopkę na świecie. Na zaproszenie księdza Grzegorza wybraliśmy się do kościoła i sami mogliśmy się przekonać, jak taka bożonarodzeniowa szopka wygląda. Wyniki naszych obserwacji przedstawiamy w postaci zdjęć :)

szopka


ZAGRANICZNI GOŚCIE W BIEDRONECZCE

Nowy rok rozpoczęliśmy bardzo międzynarodowo :) Dzięki naszej współpracy z organizacją AIESEC w naszym przedszkolu pojawiła się Hanna z Ukrainy oraz Chris z Australii, którzy opowiedzieli nam o swoich krajach, prowadzili z nami zajęcia, bawili się i poznawali nasz biedroneczkowy świat. Mamy nadzieję, że okazał się on dla nich całkiem interesujący i będą nas miło wspominać :) Dla chętnych fotorelacja z ich wizyty.

AIESEC 2014- Hanna i Chris

 

SPOTKANIE Z PSEM, 16 stycznia 2014

Wy nie wiecie, a ja wiem, jak obronić się przed psem- teraz może powiedzieć tak każdy przedszkolak z Biedroneczki. 16 stycznia nasze przedszkole odwiedził czworonożny gość oraz jego trenerzy z firmy Pachmex. Opowiedzieli nam o tym, jak rozpoznać nastroje psa i w jaki sposób zachowywać się, gdy pies chce nas zaatakować. Spotkanie było niezwykle ciekawe, mamy jednak nadzieję, że na swojej drodze spotkamy tylko przyjaźnie nastawione pieski i nigdy nie będziemy musieli korzystać z udzielonych rad :)

spotkanie z psem

 

ŚNIEGOWE ZABAWY

Zima w tym roku zupełnie nie przypomina samej siebie i chociaż dorośli się cieszą, bo nie trzeba odśnieżać, a drogi są przejezdne, to dla nas- przedszkolaków, jest to powód do zmartwienia. No bo jak tu lepić bałwana, urządzić  bitwę na śnieżki albo pojeździć na sankach, skoro śniegu brak? Na szczęście pogoda zlitowała się nad nami i sprawiła nam ogromną radość zsyłając biały, mokry śnieg :D Nie zważając na zimno szaleliśmy na placu zabaw chcąc nadrobić stracone bezśnieżne tygodnie, na co przedstawiamy dowód w postaci zdjęć :)

śnieg, śnieg, śnieg!


ŚWIĄTECZNY OBIAD I SPOTKANIE Z GWIAZDOREM

19 grudnia w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo odświętnie, a to wszystko za sprawą uroczystego obiadu i wizyty pewnego brodatego pana :) Wszyscy prezentowali się nadzwyczaj elegancko i z wielką radością usiedli przy pięknie udekorowanych stołach, a popołudniu niecierpliwie rozpakowywali prezenty od Gwiazdora. Sądząc po minach elfy zapakowały do worków to, co trzeba ;) Kilka zdjęć z tego dnia czeka już w naszej galerii :)

wigilia 2013


JASEŁKA, 12 grudnia 2013

Przedstawienie jasełkowe to już nasza przedszkolna tradycja, bez której nie wyobrażamy sobie grudnia. W tym roku spotkaliśmy się nie tylko z naszymi rodzicami, ale też i dziadkami. Występ dla tak dużej publiczności był dla nas niezwykłym przeżyciem, ale na szczęście wiemy, jak radzić sobie z tremą ;) Tym razem wyczarowaliśmy na scenie studio telewizyjne, w którym gościł sam Święty Mikołaj, było wspólne kolędowanie i taniec małych śnieżynek. Kilka zdjęć z tej niezwykłej premiery już czeka w naszej galerii ;)

Jasełka 2013


PIERNIKOWY ZAWRÓT GŁOWY :)

Mąka, jajka, cukier, miód- żeby piernik wyszedł cud! ;) My do tego zestawu dodaliśmy jeszcze moc energii, kupę śmiechu i mnóstwo dobrej zabawy. No i kawał serducha- wiadomo,robione z sercem smakuje o niebo lepiej :) Co prawda pierniki już rozdaliśmy, ale mamy kilka całkiem smacznych zdjęć- jacyś chętni? ;)

piernikowo

 

CHOINKA ZIELONA, PIĘKNIE PRZYSTROJONA...

Choinka to nieodłączna ozdoba świąt Bożego Narodzenia uznawana za symbol życia, odradzania się i szczęścia. Kolorowe bombki, światełka, łańcuchy, jabłka i orzechy zdobią nasze drzewka i wprowadzają świąteczny nastrój, a skoro przedszkole to nasz drugi dom nie mogło zabraknąć w nim choinek :) Każda grupa wpadła w choinkowy szał i z zapałem wieszała najróżniejsze ozdoby- także te przygotowane własnoręcznie. Dla wielbicieli bombek i drzew iglastych mamy fotorelację ;)

choinkowo :)


PRZEGLĄD DENTYSTYCZNY Z CANDEO, 5 GRUDNIA 2013

Każdy, kto zna dziecięce przeboje wie, że żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć! No i regularnie odwiedzać dentystę. Albo- jak to było w naszym przypadku- gościć go u siebie i poznać prawidłową technikę mycia zębów, dowiedzieć się jak o zęby dbać i odważnie pokazać, co komu w "paszczy" piszczy ;) Na dowód, że nie blefujemy przedstawiamy kilka zdjęć :)

stomatologicznie :)


ANDRZEJKI 2013

Andrzejki to taka impreza, podczas której oprócz dobrej zabawy niezbędne są wróżby- lanie wosku, losowanie karteczek z zawodem, czy przebijanie szpilką serca z imionami pozwalają na poznanie naszej przyszłości. Andrzejki to zarazem ostatni moment hucznej zabawy przed Bożym Narodzeniem- po nich już tylko malowanie bombek, strojenie choinki i kolędowanie ;) Jako aktywne i towarzyskie przedszkolaki nie odpuszczamy żadnej okazji do zabawy i zgodnie ze zwyczajem odprawiliśmy kilka wróżb- ciekawe, które z nich się spełnią :) Ktoś chętny na zdjęcia? Zapraszamy do galerii :)

Andrzejki 2013

P.S.Wszystkim Andrzejom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe ;)

 

SPOTKANIE Z BALETNICĄ, 25.11.2013

Balet w Polsce pojawił się w XVI wieku za sprawą królowej Bony, która sprowadziła na dwór królewski włoskich tancerzy. Dziś trudno spotkać kogoś, kto nie słyszał o balecie, a melodię ze słynnego baletu "Jezioro Łabędzie" znają nawet przedszkolaki. Niedawno mieliśmy okazję spotkać się z prawdziwą tancerką baletową, która opowiedziała nam o swojej pracy i zaprezentowała fragmenty tańców z najsłynniejszych przedstawień baletowych. Naszym zdaniem prezentowała się fantastycznie i byliśmy pod wielkim wrażeniem jej umiejętności. Uciekamy zatem do ćwiczeń tanecznych, a was zapraszamy do galerii, gdzie czeka kilka zdjęć :)

baletnica

 

WIZYTA W RADIU ESKA ROCK, 18.11.2013

Pierwsza oficjalna stacja radiowa w Polsce rozpoczęła swoje nadawanie w kwietniu 1926 od słów "Halo, halo, Polskie Radio Warszawa". Od tamtego czasu wydarzyło się wiele, ale jedna rzecz pozostała niezmienna- nadal słuchamy radia :) My z natury jesteśmy ciekawscy i samo słuchanie to dla nas za mało- postanowiliśmy na własne oczy zobaczyć, kto zasiada za mikrofonem, mówi do nas i wybiera te wszystkie piosenki ;) Dzięki panu Jarosławowi Sobierajewiczowi poznaliśmy tajniki pracy radiowca, mogliśmy ponaciskać i poprzesuwać kilka guzików, a nawet zostaliśmy na kilka minut gwiazdami Eski Rock ;) Serdecznie dziękujemy i mamy cichą nadzieję, że za kilkanaście lat to nasz głos będzie słychać w eterze ;)

Eska Rock


BAL JESIENNY 2013

Jesień, jesień, jesień... Liście spadają z drzew, pada deszcz i jakoś tak smutnawo... Ale my się nie dajemy jesiennej szarudze i mimo braku słońca jesteśmy pełni energii i chęci do zabawy. A skoro mowa o zabawie, to musi być muzyka, a jak muzyka, to i tańce. No a jak są tańce, to może oznaczać tylko jedno- przedszkolny bal :D Nie wierzycie? Zapraszamy do oglądania zdjęć :)

bal jesienny 2013


WYJAZD DO TEATRU ANIMACJI- "JAŚ I MAŁGOSIA", 17.10,2013

Historię Jasia i Małgosi z baśni braci Grimm zna każdy. A kto zna polską, nieco bardziej współczesną wersję? Dzięki wizycie w poznańskim Teatrze Animacji możemy śmiało odpowiedzieć- MY! Okazało się, że baba-jaga wcale nie jest taka straszna jak mówią, drwale przy pracy śpiewają skoczne piosenki, a w wilku tkwi odrobina ludzkich uczuć ;) Jako koneserzy sztuki teatralnej polecamy wszystkim, którzy cenią wspaniałe widowiska i dobrą zabawę :)

W galerii czeka kilka naszych zdjęć- zapraszamy! Teatr Animacji

 

ŚWIĘTO PYRY- NADLEŚNICTWO KONSTANTYNOWO, 12.10.2013

Tak już się w naszym przedszkolu przyjęło, że jesień nierozerwalnie związana jest ze Świętem Pyry. W tym roku świętowaliśmy w Nadleśnictwie Konstantynowo i co tu dużo mówić- BYŁO SUPER!!! :) Pyszne jedzenie, wspaniałe towarzystwo i cudowne miejsce- to po prostu musiał być sukces ;) Mamy nadzieję, że jeszcze niejeden taki piknik przed nami :) Kto był- niech sprawdzi jak wypadł na zdjęciach ;) Kto nie był- niech zobaczy jak się bawi Biedroneczka :D

Konstantynowo 2013

 

AKADEMIA MAŁEGO AMPERKA- SPOTKANIE Z EKSPERTEM

Każdy z nas dobrze wie, że wystarczy tylko chwila, jedno pstryknięcie i już pojawia się światło. To wszystko dzięki prądowi elektrycznemu, który oprócz tego, że jest bardzo pożyteczny, może być również niezwykle groźny. W naszym przedszkolu spotkaliśmy się z ekspertem, który opowiedział nam jak bezpiecznie obchodzić się z prądem i urządzeniami elektrycznymi oraz w jakich sytuacjach powinniśmy szczególnie uważać. Po tak elektryzującym i pełnym napięcia spotkaniu od razu czujemy się bezpieczniej :)

A tutaj kilka zdjęć ze spotkania--> Amperek

 

NOWY ROK SZKOLNY- WRACAMY DO PRACY ;)

Rozpoczął się nowy rok szkolny, co oznacza koniec wakacji i słodkiego lenistwa, czas zabrać się do pracy! Z nami nie jest inaczej- wróciliśmy z letnich wojaży pełni sił, energii i nowych pomysłów. Nie wierzycie? Zapraszamy zatem do galerii, w której czeka kilka zdjęć z zajęć :)

Miłego oglądania! :) zajęcia w naszym przedszkolu


DRUGIE SPOTKANIE Z GITTĄ RUTLEDGE

Pani Gitta obiecała nam w lipcu, że odwiedzi jeszcze nasze przedszkole i przeczyta nam dalsze losy bohaterów książki "Wśród przyjaciół". Słowa dotrzymała i spotkaliśmy się ponownie pod koniec wakacji. Lubimy ciekawe historie i interesujących gości, więc wizyta pani Gitty sprawiła nam ogromną radość. Oficjalnie dołączamy do fanów jej twórczości i z tej okazji podzielimy się kilkoma zdjęciami z naszego spotkania :)

spotkanie z Gittą Rutledge


NURKUJEMY!

Kto widział film "Gdzie jest Nemo?" ten wie, że podmorski świat jest niezwykle barwny i interesujący. Tata Adasia z grupy starszaków, pan Maciej Targosz, opowiedział nam trochę o nurkowaniu i pokazał niezbędny sprzęt. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że w kolejne wakacje będziemy mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce ;)

nurkowanie


PIRACKI TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Piratem być to fajna sprawa, piratem być to jest zabawa! Dlatego postanowiliśmy na jeden wakacyjny tydzień zamienić się w piracką załogę i wyruszyć na spotkanie przygodzie :) Każdy pirat jest dzielny jak lew i najbardziej na świecie lubi: poszukiwanie skarbów, swoją łajbę, pirackie kapelusze i morskie opowieści. My w roli piratów spisaliśmy się całkiem nieźle, a na dowód tego przedstawiamy zdjęcia- oglądajcie i podziwiajcie, a my tymczasem ruszamy w kolejny rejs ;)

Ahoj kamraci!

teatrzyk " Pirackie opowieści"

Niech sprzyjają Wam dobre wiatry, do zobaczenia w porcie Biedroneczka po urlopie! ;)

 

SPOTKANIE Z POETKĄ GITTĄ RUTLEDGE

19 lipca nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- poetka Gitta Rutledge. Zaprezentowała nam książkę, którą napisała specjalnie dla swojego wnuka i przeczytała pierwszy rozdział o przygodach babci Walewskiej. Wszyscy uważnie i z zainteresowaniem słuchaliśmy czytanego utworu, bo jak już pewnie wiecie, ciekawe historie to coś, co przedszkolaki naprawdę lubią! :) Mamy nadzieję, że pani Gitta odwiedzi nas niebawem i poznamy dalszy ciąg książki "Wśród przyjaciół" :)

W galerii czeka kilka zdjęć ze spotkania --> spotkanie z poetką


PRZEDSZKOLNE ZAWODY PIŁKARSKIE, 05.07.2013

Jak mawiał trener Kazimierz Górski, piłka to gra prosta, nie potrzeba do niej filozofii. Filozofami nie jesteśmy, za to piłkarze z nas całkiem nieźli- w końcu mamy za sobą miesiące treningów z Akademią Reksia! Na zakończenie wakacyjnego sportowego tygodnia rozegraliśmy mecze, w których wzięły też udział nasze ciocie z przedszkola. Drużyny dzielnie walczyły o każdą bramkę i dawały z siebie wszystko na boisku. Takiej postawy mogą nam pozazdrościć piłkarze z reprezentacji- może zaprosimy ich na jakieś szkolenie? ;) Na razie mogą zajrzeć do naszej galerii, gdzie czeka kilka zdjęć prosto z murawy ;)

przedszkolne mecze

 

PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE ROKU, 28.06.2013

Wszystko, co dobre szybko się kończy... Niestety przygoda z przedszkolem nie jest wyjątkiem. 28 czerwca uroczyście pożegnaliśmy grupę starszaków i zakończyliśmy rok (przed)szkolny. Tym razem na naszej scenie królowały lata 70-te. Pokazaliśmy wszystkim, że tańczymy znacznie lepiej niż Travolta w "Gorączce sobotniej nocy", a występy to dla nas pestka ;) O największe hity epoki disco zadbał nasz znajomy DJ Sokal, a szef kuchni przygotował kilka smakołyków z grilla.

Dla fanów dzwonów, koturn i Bee Gees kilka zdjęć w naszej galerii :)

piknik '70


WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ, CZERWIEC 2013

Bardzo lubimy swoje przedszkole, ale jak tylko poczujemy, że lato już blisko, wyruszamy na wycieczkę :) Tym razem wybraliśmy się do Łopuchówka, gdzie znajduje się indiańska wioska. Zjedliśmy obiad w prawdziwym tipi, strzelaliśmy z łuku do tarczy i bawiliśmy się w indiańskie zabawy. Potem pokonaliśmy tor przeszkód (bułka z masłem!) i odtańczyliśmy taniec krokodyla i czapli. Moglibyśmy wiele opowiedzieć, ale wolimy zaprosić Was do obejrzenia zdjęć :) Hough!

wioska indiańska cz. I

wioska indiańska cz. II


DZIEŃ MAMY I TATY 2013

W Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w 1914, a Dzień Ojca w 1965- jest on zatem nieco późniejszym świętem, ale nie znaczy to, że mniej ważnym. My wiemy jedno- mama i tata to najważniejsze osoby na świecie! Dlatego, jak co roku, postanowiliśmy wystąpić dla naszych rodziców i obdarować ich samodzielnie wykonanymi prezentami. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienia choć trochę pokazały, jak bardzo ich kochamy :)

A w naszej galerii kilka nowych zdjęć :)  Mama i Tata

 

TEATRZYK KUKIEŁKOWY "ZACZAROWANY LAS"

Z czym kojarzy się wam las? Nam też z drzewami, lisem, niedźwiedziem i rudą wiewiórką. Ale smok w lesie? Gadająca sowa? To możliwe tylko dzięki teatrowi! Jak już kiedyś pewnie wspominaliśmy, teatrzyki to coś, co każdy przedszkolak wprost uwielbia :) Tym razem podczas przedstawienia nie tylko bawiliśmy się wyśmienicie, ale też nauczyliśmy kilku zasad obowiązujących w lesie- w końcu jesteśmy w nim tylko gośćmi. A może macie ochotę na zdjęcia? Serdecznie zapraszamy :)

 

Zaczarowany las

 

PRZEDSTAWIENIE "WIOSENNE PRZEBUDZENIE"

"Pan Jan w swoim mieście z tego był znany

Że potrafił przespać nawet dzionek cały.

Zasypiał wszędzie i o każdej porze-

W łazience, przy piosence, w aucie i na dworze.

Aż wieczora pewnego, po ciężkiej robocie

Zasnął na podwórku- tuż przy samym płocie.

Co chwilę ktoś przychodził próbując go budzić

Aż w końcu nikomu nie chciało się trudzić. "

Tak oto zaczyna się nasze wiosenne przedstawienie. A co dalej? Dalej to już tylko chrapanie Jana, wizyta listonosza, sąsiadów, lekarza i próby wybudzenia ze snu zimowego. O tym, jak dobrymi aktorami jesteśmy mogli przekonać się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej "Słoneczna Przystań", których odwiedziliśmy w ramach naszego tournée ;) Wizyta bardzo nam się spodobała i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wystąpimy przed tak wspaniałą publicznością. A dla wszystkich teatromanów kilka zdjęć w naszej galerii :)

wiosenne przebudzenie

 

 

EKO-TYDZIEŃ W PRZEDSZKOLU, 22-26.04.2013

Nawet przedszkolak wie, że śmieci należy wyrzucać do kosza. Ba! My wiemy jak je segregować i do którego pojemnika je wrzucać. W ostatnim tygodniu dużo rozmawialiśmy o ekologii, recyklingu i dbaniu o środowisko naturalne, a że mamy pełno energii, na zwykłym gadaniu się nie skończyło ;) Słoneczka postanowiły zrecyklingować puste plastikowe butelki i stworzyły kolorowe kręgle. Zajęły się też zagadnieniem zanieczyszczenia oceanów i poznały proces filtrowania wody. Starsze grupy posadziły i zasiały kwiaty w doniczkach oraz zgodnie z ideą "myśl globalnie, działaj lokalnie" dzielnie wysprzątały plac przed przedszkolem. Mamy nadzieję, że choć jesteśmy mali, będziemy dużym przykładem dla innych :) Eko- wskazówki znajdziecie w galerii zdjęć :)

eko


WYCIECZKA NA POCZTĘ, 19.04.2013

Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone, priorytetowe. A potem wrzucają je do skrzynki i...co dalej? Jak wiadomo przedszkolaki lubią zadawać pytania, a jeszcze bardziej lubią znać odpowiedzi ;) Tym razem potrzebowaliśmy czegoś więcej i wybraliśmy się na wycieczkę, by osobiście zbadać, co się dzieje z listami wrzuconymi do skrzynki. Zwiedziliśmy Urząd Pocztowy przy ul.Kościuszki w Poznaniu i dowiedzieliśmy się w jaki sposób sortowane są listy, jak wyglądają znaczki i co można załatwić w okienku pocztowym. Pisać jeszcze nie umiemy, więc na razie zamiast listów ślemy pozdrowienia i zachęcamy do obejrzenia zdjęć ;)

poczta

 

 

TEATRZYK "ŚMIGUSEK-DYNGUSEK"

Świąteczne sprzątanie, pisanek malowanie, babek pieczenie, koszyczków święcenie... Z obchodami świąt wielkanocnych wiąże się dużo zwyczajów i tradycji, które my- przedszkolaki- dopiero poznajemy. A przecież najlepiej poznawać coś i uczyć się poprzez zabawę :) Dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć wielkanocne przedstawienie Teatru Narwal, które w wesoły sposób pokazało nam tradycje wielkanocne z różnych stron Polski. Teraz możemy zasiąść przy świątecznym stole i bić rekordy w ilości zjedzonych (czekoladowych) jajek :)

Dla miłośników Wielkanocy niespodzianka w naszej galerii :) śmigusek-dyngusek

 

ZIMOWE ZABAWY

Zima trwa w najlepsze, ale nam nie straszny śnieg i mróz, bo... my się zimy nie boimy! Wystarczy nam ciepły kombinezon lub nieprzemakalne spodnie, czapka, rękawiczki i  energia do zabawy- tego ostatniego z pewnością mamy pod dostatkiem ;) Na dowód naszej odwagi przedstawiamy kilka zimowych zdjęć- miłego oglądania :)

hu hu ha, zima nie taka zła ;)

 

TYDZIEŃ TEATRALNY I PRZEDSTAWIENIE "FUTERKO JEŻYKA"

Teatr to rodzaj sztuki widowiskowej, w której aktor lub grupa aktorów na żywo daje przedstawienie dla zgromadzonej publiczności. Aktor może sam wcielać się w jakąś postać lub animować pacynki, marionetki, lalki. Bez względu na jego rodzaj, my za teatrem przepadamy! Dlatego ostatni tydzień przyniósł nam wiele radości, bo mogliśmy podziwiać aż trzy przedstawienia. Dzięki cioci Karolinie obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy "Kopciuszek" i teatrzyk cieni "Czerwony Kapturek"- taka ciocia to prawdziwy skarb! :) A na koniec aktorzy Teatru Horyzont zaprezentowali spektakl "Futerko Jeżyka", na którym pękaliśmy ze śmiechu. To był naprawdę udany tydzień :) Dla wielbicieli sztuki teatralnej mamy kilka zdjęć w naszej galerii :)

tydzień teatralny

"Futerko Jeżyka"- teatrzyk

 

BAL KARNAWAŁOWY, 12.02.2013

Karnawał to taki czas, w którym odbywają się liczne bale, maskarady i zabawy. Z nami nie jest inaczej i chociaż nie mamy więcej niż 6 lat, to wiemy jak się bawić. Podstawą jest dobre przebranie, byli więc u nas: piraci, królewny, policjanci, różne zwierzaki i superbohaterowie. W tym roku postanowiliśmy odwiedzić przedszkolaki z "Magicznej Krainy" i razem z nimi pożegnać karnawał. Każdy tańczył do upadłego i poddawał się balowym szaleństwom. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal i wspominamy ten miniony przeglądając pamiątkowe zdjęcia :)

balik w "Magicznej Krainie"

 

MAGIA NA WESOŁO, 04.01.2013

Hokus-pokus, czary-mary, każde dziecko lubi czary :) A skoro tak, to nasze przedszkole musiał odwiedzić czarodziej. Z prawdziwa przyjemnością oglądaliśmy magiczne sztuczki, a nawet sami próbowaliśmy trochę czarować. Niestety, jedno spotkanie to za mało, by uczynić z nas czarodziejów i pozostaje nam tylko czekać na list z Hogwartu ;)

Dla chętnych kilka CZARYjących zdjęć ;)  abra-kadabra

 

WIZYTA GWIAZDORA, 21.12.2012

Długa, biała broda, czerwone ubranie, worek pełen prezentów- któż to taki? Oczywiście, Gwiazdor! Mimo napiętych terminów znalazł czas by przyjechać do naszego przedszkola. Nie przybył jednak odpoczywać, czekała na niego ciężka praca. Każdemu grzecznemu dziecku należał się świąteczny prezent, a przecież my wszyscy bez wyjątków byliśmy grzeczni ;) Mamy nadzieję, że Gwiazdorowi podobała się wizyta u nas i odwiedzi nas również za rok :)

zapraszamy do oglądania fotorelacji --> Gwiazdor

 

JASEŁKA, 18.12.2012

18 grudnia w salce pod kościołem na poznańskim Świerczewie odbyła się uroczysta premiera przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez zespół teatralny „Biedroneczki”. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem i zebrało przychylne recenzje krytyków. Wszyscy aktorzy, ekipa techniczna, reżyserzy i producenci serdecznie dziękują  za miłe słowa. O terminach spektaklu w Teatrze Narodowym poinformujemy już wkrótce ;)

Dla naszych wiernych fanów mamy zdjęcia z premiery ;) Jasełka 2012

 

PIECZEMY PIERNIKI

Pewnie nie każdy z was wie, że piernik w Polsce znany jest już od XVIII wieku, a jego nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny i niegdyś był on symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego.  Ale z pewnością każdy z was zna jego smak i wie, że gdy zbliżają się święta, to czas zabrać się za pieczenie. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej- Tulipanki i Fiołeczki zakasały rękawy i wygniatały, wałkowały i wycinały pierniczki. Łatwo nie było, ale taka praca to sama przyjemność :)

Dla łasuchów mamy kilka piernikowych zdjęć (prawdziwe pierniczki gdzieś zniknęły, hmm... :D )

pierniczki

 

WIZYTA PANI DENTYSTKI

Nasze przedszkole odwiedziła pani dentystka, aby sprawdzić, czy prawidłowo myjemy zęby i przypomnieć nam o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Okazało się, że sporo na ten temat wiemy i nasze zęby mają się całkiem nieźle ;) Teraz z zapałem szorujemy je po obiedzie i uśmiechamy się szeroko przy każdej okazji.

a tutaj kilka zdjęć dla wielbicieli stomatologii ;) dentysta

 

WYSTĘP FIOŁECZKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

W kwietniu grupa Bratków podbiła swoim tańcem serca uczniów Szkoły Podstawowej nr 65. W tym roku szkolnym grupa Fiołeczków postanowiła udać się z występem nieco bliżej. W ostatni czwartek wystąpili przed uczniami klasy II a SP nr 4 i po raz kolejny udowodnili, że Biedroneczka ma się czym, a właściwie kim pochwalić. Fiołeczki dały z siebie wszystko i udowodniły, że aktorstwo to nie sprawa wykształcenia a talentu ;) Brawurowe wykonanie utworu "Na straganie" i przebojów takich jak "Wietrzyk Psotnik" zyskały uznanie młodych widzów i pozostaje nam mieć nadzieję, że nie był to ostatni wystąp naszej aktorskiej trupy ;)

Kilka unikatowych zdjęć już w naszej galerii :) jesienny występ Fiołeczków

 

BAL HALLOWEEN, 31.10.2012

Halloween to taki dziwny dzień, w którym wszyscy się przebierają za różne strachy, ale nikt się nie boi ;) No i słusznie, bo zamiast się BAĆ lepiej jest się BAwiĆ. Tak też zrobiliśmy w naszym przedszkolu i wyszła nam taka impreza, że nawet Harry Potter by jej nie wyczarował :D Były tańce i hulańce, konkursy z nagrodami oraz dużo uśmiechu i radości. Dla miłośników dyń i nietoperzy mamy kilka magicznych zdjęć ;)

halloweenowo :)

 

"APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK", 12.10.2012

Ach, jakież ciężkie musiało być kiedyś życie księżniczek... Siedziały samotne w wysokich wieżach i czekały na swoich rycerzy. Nie inaczej było z Apolejką, którą poznaliśmy dzięki Teatrowi Cieni "Latarenka". Bidulka, codziennie musiała pokonywać 172 schody i nawet kiedy już spotkała księcia do happy endu było jeszcze daleko. Ale jak to w bajkach, wszystko skończyło się dobrze, a my zadowoleni schrupaliśmy magiczne jabłka ;) Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

Apolejka

 

JESIENNE PRZEDSTAWIENIE FIOŁECZKÓW, 11.10.2012

Grupa starszaków przygotowała swoim młodszym kolegom wspaniałą niespodziankę- prawdziwe przedstawienie! Zaprezentowali nam jesienne piosenki oraz inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Wszyscy spisali się na medal i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nieoficjalne źródła podają, że niektórymi już zainteresowały się agencje aktorskie, ale łatwo ich nie oddamy- możemy tylko podzielić się zdjęciami ;)

przedstawienie starszaków

 

WARZYWNY TYDZIEŃ, 8-12.10.2012

Brokuły i pory, ogórki, kalafiory, warzywa, warzywa, apetyt na nie mam! :) Ta krótka parafraza piosenki dla dzieci doskonale oddaje temat ostatniego tygodnia w naszym przedszkolu. Po owocach przyszedł czas na warzywa i postanowiliśmy sprawdzić, co w sałacie piszczy i o czym szumi szczypiorek ;) Okazało się, że marchewki i ogórki nadają się nie tylko do chrupania, ale też są znakomitym materiałem na kukiełki, a kanapki z warzywami wcale nie są takie złe :) Nie możemy obiecać, że odtąd zamiast cukierków będziemy woleć paprykę i brokuły, ale postaramy się nie kręcić nosem na surówki ;)

Dla chętnych mamy kilka wegetariańskich zdjęć ---> warzywnie

 

 

OWOCOWY TYDZIEŃ, 1-5.10.2012

Wpadła gruszka wprost do brzuszka, a za gruszką dwa jabłuszka :) A za jabłuszkami inne owoce, które były bohaterami ostatniego tygodnia w naszym przedszkolu. Maluszki za pomocą farb, kartonów, własnych rączek i odrobiny wyobraźni zamieniły salę w sad. Starsze grupy postanowiły sprawdzić swoje zdolności kulinarne- pomysł na ten tydzień to sałatka owocowa "Kolorowa Rewolucja" grupy Fiołeczków kontra "Galaretka z owocową niespodzianką" Tulipanków. Ilu kucharzy, tyle pomysłów na owocowe przysmaki ;)

zapraszamy do obejrzenia zdjęć ---> owocowo :)

 

 

 

3...2...1... START! RUSZYŁA AKADEMIA REKSIA

W zdrowym ciele zdrowy duch! A do zdrowia potrzebny jest ruch :) Dlatego też rozpoczęliśmy współpracę z Akademią Reksia i zostaliśmy Sportowym Przedszkolem. Treningi rozpoczęte, kadra narodowa się szkoli, Euro 2028 z pewnością będzie nasze! ;) A dla wiernych kibiców mamy kilka unikatowych fotek z pierwszego dnia :)

Akademia Reksia-galeria

 

ŚWIĘTO PYRY, 21.09.2012

Ziemniaki, kartofle, pyry... Jak by nie nazywać tego gatunku byliny jest masowo uprawiana na całym świecie, powszechnie znana i stanowi ważną część świata kuchni. My też przepadamy za ziemniakami i dlatego co roku organizujemy na ich cześć święto :) W zeszłym roku towarzyszyli nam górale, a tym razem imprezę nakręcał DJ Sokal. Zmęczeni tańcem i zabawą mogli posilić się tradycyjną pyrą z gzikiem i grochówką.

Kto był- ma okazję do wspominania, kto nie był- może zobaczyć, co stracił:

Święto Pyry- galeria

 

TEATRZYK "REKSIO", 10 WRZEŚNIA 2012

Czy zastanawialiście się kiedyś co się stanie, jeśli połączymy psa Reksia, kota Ignacego Mruczalskiego, kwokę, szczwanego lisa, taniec i śpiew? Otóż otrzymamy całkiem udane przedstawienie :) Dużo się działo, ale nie będziemy wam zdradzać wszystkiego. No, może pokażemy wam jedynie kilka zdjęć ;)

teatrzyk Reksio- galeria

 

WYCIECZKA- "NENUFAR CLUB" KOŚCIAN

15 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Świata Bajek. Dotarcie do niego nie jest łatwą sprawą- potrzebna jest całkiem spora tratwa i dwóch bajkowych sterników.Bawiliśmy się tak dobrze, że nikt nie chciał wracać do domu, ale nie mogliśmy zostać-u Smerfów było za ciasno, u Krecika za ciemno, a u Smoka Wawelskiego trochę za gorąco. Tak więc ku uciesze naszych rodziców wróciliśmy cali i zdrowi do Biedroneczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki :)

wycieczka Nenufar- zdjęcia


PIKNIK RODZINNY, O1.06.2012

1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka i wiadomo- jak jest święto, to musi być impreza ;) Nie straszna nam żadna pogoda i całkiem nieźle poradziliśmy sobie z przegonieniem deszczu. Były tańce, śpiewy, jazda kolejką elektryczną i szaleństwo na dmuchanej zjeżdżalni. Zmęczeni mogli posilić się pysznymi sałatkami przygotowanymi przez rodziców i słodkościami upieczonymi przez ciocie. Nie zauważyliśmy żadnej smutnej buzi, więc nasz piknik wpisujemy na listę imprezowych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na kolejny :)

Ktoś chętny na zdjęcia? Zapraszamy!

Piknik Rodzinny, 01.06


AFRYKAŃSKIE RYTMY

Tańce, śpiewy i odwiedziny gości to coś, co przedszkolaki lubią najbardziej :) A odwiedziny tańczących gości to dla nas sama radość. Tym razem Zielona Nutka zapoznała nas z afrykańskimi rytmami. Oprócz tanecznych kroków poznaliśmy również tradycyjne stroje i dowiedzieliśmy się co nieco o zwyczajach ludzi mieszkających w Afryce. Bardzo miło wspominamy nasze spotkanie z Zieloną Nutką i do dziś chodzimy po przedszkolu tanecznym krokiem ;)

A tutaj trochę zdjęć-zapraszamy do obejrzenia

Afrykańskie rytmy :)

 

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

27 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 przy ulicy Hetmańskiej w Poznaniu. Panowie strażacy oprowadzili nas po swoim miejscu pracy, opowiedzieli na czy ona polega, wywieźli drabiną prawie do nieba, a nawet pozwolili pobawić się trochę w gaszenie pożarów. Na koniec każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego i poczuć się trochę niczym Strażak Sam w swoim Jupiterze ;) Na pewno będziemy miło wspominać naszą wizytę w Straży Pożarnej i kto wie- może niektórzy z nas wrócą tam jako zawodowcy.

A w naszej galerii kilka gorących zdjęć ;)

Straż Pożarna

 

WYSTĘP BRATKÓW  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 65

20 kwietnia grupa Bratków została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 65 na os. Kosmonautów w Poznaniu na występ taneczny. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy komunikacją miejską w długą drogę, ale jak się okazało- było warto. W szkole powitano nas jak prawdziwe gwiazdy, a nasz taniec zdobył oklaski, jakich nie powstydziłaby się Beyonce czy Rolling Stonesi. Na szczęście woda sodowa nie uderzyła nam do głowy, odrzucamy wszystkie propozycje prasy i telewizji i pozostajemy normalnymi przedszkolakami ;)

Dla naszych fanów kilka zdjęć już w galerii.

przedszkolne gwiazdy ;)

 

WOJOWNICY TĘCZY

12 kwietnia „Biedroneczkę” odwiedził niezwykły gość- indiański wódz „Szary Wilk”. Opowiedział nam o kulturze Indian Ameryki Północnej, poznaliśmy zabawy indiańskich dzieci, a nawet odtańczyliśmy prawdziwy indiański taniec- na fajkę pokoju jesteśmy jeszcze trochę za mali. Wprawdzie zapomnieliśmy zapytać, czy Szary Wilk zna Pocahontas, ale spotkanie i tak zaliczamy do udanych. Hough!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Indianie

 

ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE BRATKÓW

W trzecim tygodniu marca w grupie Bratków nastąpił wysyp talentów kulinarnych. Starszaki kroiły, siekały, nadziewały, wycinały foremkami, smarowały, ugniatały i piekły niczym prawdziwi mistrzowie kuchni. Przyrządzona przez nich sałatka owocowa oraz owocowe szaszłyki to prawdziwe niebo w gębie, a ich ciastka…. Mmmm, poezja! Ponadto nasi mistrzowie doskonalili swój talent i rozwijali zmysł smaku. W przyszłym miesiącu- dania z drobiu i dziczyzny ;)

Kilka smakowitych zdjęć można zobaczyć w naszej galerii

Bratki gotują

 

I POMOC

8 marca mama Adasia Targosza zaprosiła nas na zajęcia o pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, co kryje w sobie apteczka i kiedy się jej używa, ćwiczyliśmy bandażowanie i opatrywania ran, a także uczyliśmy się, pod jaki numer dzwonić w razie wypadku i w jaki sposób o nim informować. Pani Edycie Targosz serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)

Zajęcia z I pomocy